Транспортний колапс у місті триває

Сьогодні пройшло засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міськогогосподарства та транспорту. Її члени обговорили підвищення тарифів на проїзд. Чи зміниться ціна та чи вийдуть перевізники на маршрут, знає Юлія Хаврель.  

У сесійній залі зібралися всі сторони конфлікту: пасажири, перевізники та місцева влада. Першим слово надали пасажирам. Більшість мешканців віддалених районів скаржаться на якість обслуговування. 

- Вороніна віддалене не більше ніж Левада. І що ми бачимо, на Леваду кожні 3 хвилини, на вороніна раз в 50 хвилин, не по графіку, транспорту не вистачає, люди ходять пішки. Люди добрі, ми з вами повернулися у 19 сторіччя. 

Перевізники ж у свою чергу говорять, через такий тариф виходити на маршрут нерентабельно. Ціна у 4 гривні не покриває навіть витрат на ремонт транспорту. 

перевізник 

- Почувши тут людей всих, які виступали та які не задоволені нашим перевезенням, я хотів би сказати наступне, що все це потрібно. Але яким чином все це зробити? Для цього потрібні кошти. Люди, які працюють на нас, вони хочуть годувати свої сім'ї і також хотять достойно жити. 

Дмитро Сенчакович, голова постійної комісії з питань містобудування, архітектури та туризму Полтавської МР

- Це дотримання розкладу руху. Не дотримуються перевізники на сьогоднішній день розкладу руху. Ще одна проблематика - технічні та санітарні стандарти транспортних засобів. З цим також всі погодяться. Четверте- пасажиромісткість. І останє, це наявність нових маршрутів. 

На думку ж Шамоти такий тариф справедливий , а транспорт у місті взагалі має бути комунальним. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Нам тут розповідали про те, що в околиці не їздять після того, як ми відмовилися вам підвищувати вартість проїзду. Так я хочу нагадати, що постійно були проблеми з околицями. І навіть тоді, коли перевізники приходили і отримували той тариф,у той час коли їм потрібно. 

Олексій Чепурко, у свою чергу, повністю підтримав перевізників і попросив депутатів забути про популістичнe політику та повернутись до економічних розрахунків.. 

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови з питань діяльності виконавчих органів 

- Я б подивився на ваш стан, на ваш психологічний стан як би ви пів року працювали собі в збиток, як би ви за пів року втратили 20 % своєї техніки, як би за пів року ви втратили більшість нормальних працівників, водіїв. 

Аби підвищити тариф, потрібно пройти всі документальні процедури, зазначив заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко. Проте це займе не менше двох місяців. Також можливо підвищити вартість проїзду рішенням виконавчого комітету. Проте це можна оскаржити в суді. Чого і злякались можновладці.

Далі директор Полтава електроавтотранс Євген Зайцев доповів про реальні розрахунки, а саме тариф для тролейбусів має складати 3,83грн , для маршруток 4,85 грн. з урахуванням відшкодування з міського бюджету коштів за перевезення пільговиків та без урахування рентабельності. 

Євген Зайцев, директор КП «Полтаваелектротранс»

- Зараз я вам озвучив ціни собі вартості. Це не тариф. 

Після бурхливих обговорень та перерви, підняття вартості проїзду всеодно не винесли на виконком. За результатом голосування - не вистачило одного голосу. 

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови з питань діяльності виконавчих органів 

- З цього моменту всі питання, які стосуються транспортного сполучення у місті Полтава, я прошу всих і передати всім мешканцям, всі ці питання тепер адресуйте,будь ласка, секретарю Полтавської міської ради і фракції СДП у Полтавській міській раді. На цьому моя участь в цій комісії завершена. Я всим дякую за увагу. До побачення. 

Перевізники ж заявили, вже завтра жоден з них не вийде на маршрути. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію