Ділили пайок та разом лежали в сирих окопах

В Полтаві провели урочистості з нагоди п’ятої річниці створення 16-ого окремого мотопіхотного батальйону.На території Полтавського військового інституту зв'язку зібрались колишні та нинішні бійці батальйону, курсанти, родичі загиблих, волонтери.

Шістнадцятий окремий мотопіхотний батальйон сформували фактично «з нуля» із полтавців та мешканців області наприкінці квітня 2014 року. Десятого травня завершили «вишкіл» бійців. Перші навчання відбулись на полігоні у Вакуленцях. І вже незабаром військових відправили на Схід країни, у розпал бойових дій. «Розкидали» по різних об’єктах. Сержант Сергій Пономаренко згадує  - бідність була неймовірна. Адже до війни кошти на Збройні сили виділяли по «залишковому принципу».

Сергій Пономаренко, сержант, колишній командир відділення 16-го ОМпБ

- Емоції були одні – російською «За державу обідно». А проблем було маса. Не було нічого на той період, той момент, не було нічого, навіть взуття. Нам дали тільки автомати, і магазини, все. 

У перші роки війни із російським агресором поміч волонтерів була неоціненною, згадують військові. Людмила Ясененко служила у батальйоні фельдшеркою. Каже,  спочатку тримала це в таємниці від рідних.

Людмила Ясененко, сержант (служила з 2016 по 2019 рік у 16-му ОМпБ)

- Я прийшла 6-го лютого 2016 року і в цей же день батальйон заходив на промзону. Це Авдіївка Донецької області, було дуже тяжко, дуже великі обстріли були, були 120-ті міномети. 

На плацу вишикувались мобілізовані, військовослужбовці, курсанти. Співають гімн, згадують загиблих побратимів. Хвилина мовчання. Чоловіки падають на коліна. Потім довго не можуть із них підвестись. Далі - роздають відзнаки Президента України за участь в антитерористичній операції. І в кінці згадують - військові дії тривають.

Анатолій Щербак, ст. прапорщик, командир кулеметного взводу роти вогневої підтримки (16-тий ОМпБ)

- Батальйон тільки вийшов із зони ООС з-під Горловики. Вийшли трохи з втратами. Знаходимося в місті Глухові. Відпочивавємо, відпустка. Свята, Великдень. 

На стіні казарми, де жили перші бійці батальйону,  встановили пам’ятну дошку. Її освятили священики Православної Церкви України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію