Хто вкрав 10 млн гривень?

У Полтаві люди просять депутатів розробити механізм співпраці з забудовниками для компенсації їхніх втрачених коштів. Нагадаємо: у 2007 «Полтавабудінвест» почав зводити багатоповерхівку, будівництво зупинилося, представник зник. Зв'язатися з ним не вдалося. Забудову мали ввести в експлуатацію в третьому кварталі 2008 року. Та з того моменту на об’єкті роботи не проводилися. Люди самотужки шукають можливості повернути гроші. Деталі знає Марина Покшіна.

Під час будівництва багатоповерхівки Любов Наливайко перевела до фонду фінансування «Полтавабудінвест» 155 000 гривень за курсом долара 5. Полтавка пояснює: Ігор Михайлюк був одним із засновників, тому жінка і проінвестувала свої кошти у будівництво. Вона говорить: довірилася, адже цей чиновник на той час був секретарем міської ради і тимчасово виконуючим обов'язки міського голови. Коли зупинилося будівництво, Любов Наливайко зверталася в усі інстанції. Утім, – безрезультатно. Допомогти згодився Андрій Матковський. Проте, лише на словах. 

Любов Наливайко, постраждала від недобросовісного забудовника

- І він, значить, відповідає, що ми будемо вирішувати це питання, не залишимо це без уваги. Уже минуло 10 років. Тепер вони від нас просто тікають. То був міським головою Мамай, підписав меморандум перед виборами, він все обіцяв, казав: «Я не буду себе поважати, якщо не добудую цей будинок». Ну поваги у людини не має й до себе, не то, що до нас виборців.

Жінка каже: ні на що вже не сподіваються, адже залишилися і без квартири, і без коштів. У руках інших ошуканих полтавок плакати. З ними вони неодноразово проводили мітинги під міською та обласною радами. 

Марина Покшіна, журналіст

- Понад 10 років 80 полтавських родин чекають житло, яке за адресою Боровиковського, 11. Однак, зведення цього будинку так і залишається на рівні першого поверху. Куди поділися 10 млн гривень також ніхто не знає. Тут щоденно гуляють діти, ані попереджувальних написів, ані паркану тут не має.

За поясненнями ми звернулися до чиновників. Голова земельної комісії Олександр Кісільов обіцяє: після травневих свят виїдуть на місце довгобуду, щоб вирішувати, що з ним надалі робити. Адже, за словами депутата, в інших містах України були такі самі проблеми з цим же забудовником. Утім, їм вдалося цю проблему вирішити. Тому полтавські чиновники хочуть почерпнути досвід у колег. 

Олександр Кісільов, голова земельної комісії

- Ми зв'яжемося з міськими головами цих міст. Одне з міст – це Бровари. Вони спілкувалися з міським головою Броварів, спілкувалися з секретарем міської ради Броварів. Вони мені залишили інформацію. Наступного тижня я планую їм зателефонувати, коли в них буде час, щоб вони змогли з нами поділитися тим досвідом, який вони мають.

Олександр Кісільов показує відповіді на запити, які писали самі люди. Вони зверталися в Кабінет Міністрів, і у Верховну Раду України. Скрізь їм пояснюють: це в межах компетенції місцевої влади. ПОЧ ГРАФІКИ у разі неспроможності забудовників продовжувати таке будівництво, відповідно до підпункту 11, пункту «а» частини першої статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування України», належить до віддання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. КІН ГРАФІКИ. Адвокати в свою чергу переконують: договір складений юридично-правильно. Шанс отримати житло у людей є. Можливо з доплатою через те, що за 10 років курс долара виріс щонайменше в 5 разів. Тим більше, що у 2016 році забудовник КВП «Терешки» просив надати ділянки на артскладах, щоб збудувати там 3 багатоповерхівки. Із відсотків від прибутку інвестор погоджувався добудувати проблемний будинок на Боровиковського, 11. Утім, переконує адвокат Євген Бова: міській владі це робити невигідно.

Євген Бова, адвокат

- Шанси всі є, тому що вирішити це питання це є компетенція міської влади в особі Полтавської міської ради. Безліч переговорів було проведено, круглих столів, нарад. І фактично, чинне законодавство дозволяє вирішити проблему мешканців даного будинку. Це все знаходиться в площині земельного законодавства, закону України «Про місцеве самоврядування».

Доки міська влада вирішує, що робити, Любов Наливайко не вірить у справедливе завершення цієї справи. Вона переконана, що і прокуратура покриває полтавських чиновників.

Любов Наливайко, постраждала від недобросовісного забудовника

- Прокуратура їх покриває ось уже скільки і каже, що це господарська діяльність, куди схотіли, туди і пустили. Кажемо: як це куди схотіли, як це особисті кошти, уставний фонд ти можеш пустити, але не ті, які ціленаправлені були на будівництво. 

Що буде далі і як діятиме полтавська влада, дивіться у наступних випусках.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію