Білоцерківська чи Решетилівська: у селі Остап’є вирішували, до якої громади приєднатися

У селі Остап’є Великобагачанського району на сесії сільради депутати розглядали волевиявлення місцевих мешканців щодо об'єднання громад. Люди вирішували, де їм буде краще - у Білоцерківській чи Решетилівській громаді. Деталі у сюжеті. 

Село Остап’є Великобагачанського району. 7 травня там відбулася сесія сільради. Зокрема, місцеві депутати розглянули результати опитування, до якої громади хочуть приєднатися селяни: Решетилівської чи Білоцерківської. 

Сергій Дурицький, секретар сільради

- За приєднання до Білоцерківської ОТГ проголосувало 408, до Решетилівської ОТГ– 393 жителів громади. Зважаючи на такий результат, уважаю, мудро вчинили депутати сільради: не ухвалили жодного поспішного рішення.

На сесію сільради з'явився і депутат обласної ради Руслан Ляшко. 

Іван Перхун, депутат сільради

- При приєднанні до іншого району, я не буду вже казати, громада втрачає свої можливості. Ну не може вона отримати додаткових плюсів. Ви нас перегинаєте, що ми не маємо права об'єднатися. Маємо ми право об'єднатися з будь-яким населеним пунктом! А ви нас пхаєте на приєднання.

Людей обурило, що представники Білоцерківської громади використовують брудні методи. 

Олександр Махно, житель села Остап'є 

- Та вони вже роки два колотяться. Депутат, який у них працює агрономом, день у день ходить по старих людях, голову їм довбе. Мовляв, і городи вам не оброблятимуть, і дороги не горнутимуть, якщо тільки за Білоцерківку не проголосуєте.

Вірять люди старому опитуванню, коли село штучно не розділяли на два табори, а на думку людей не впливали. 

Іван Козаренко, сільський депутат

- Було перше опитування в 2015 році. 588 було за Решетилівку. 80 чи 90 за Білоцерківку, а 100 за те, щоб залишитися на місці. Особисто я з першого голосування за Решетилівку був і буду.

 Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Як відомо, жителі цього села проголосували за входження до Решетилівської об'єднаної громади. Це було волевиявлення людей, підкріплене рішенням сесії місцевої ради. Що ми бачимо зараз? Сусідні латифундисти, які хочуть впливати на ухвалення рішень, які хочуть забрати землю, яка зараз у власності громади, проявляють непідкупний інтерес, щоб сформувати громадську думку цих людей і перетягнути їх у підпорядкування саме Білоцерківської ОТГ.

Нагадаємо, на початку квітня в селі Остап'є невідомі агітували за приєднання до Білоцерківської громади. Щоб уникнути спекуляцій, сільрада провела нове опитування 6 травня. Але люди зазначають: знову опитали не всіх. Тому на сесії депутати вирішили довивчити думку громади, щоб ухвалити правильне рішення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію