«10-й танковий полк» у Полтаві

На території парку філії Національного військово - історичного музею України - Музею важкої бомбардувальної авіації  урочисто відкрили нову музейну експозицію «10-й танковий полк», присвячену героїчній обороні Полтави у вересні 1941 року. Деталі - у сюжеті. 

Тут, на військовому аеродромі з 16 - го по 18 вересня 1941 року - дня, коли фашисти захопили місто над Ворсклою був останній рубіж героїчної оборони Полтави бійцями 10 - го танкового полку та інших військових підрозділів.

Петро Романюк, начальник відділу культурно - просвітницької роботи музею

- Було поставлене завдання будь-якою ціною зупинити німецькі війська, адже виник розрив між фронтами майже 100 кілометрів. Завдання було протриматися дві доби, але завдяки героїзму  танкістів німецькі війська були затримані на три доби, що дало змогу на лівому березі Ворскли організувати оборону.

Саме цю героїчну подію увіковічили працівники філії Національного військово - історичного музею України - Музею важкої бомбардувальної авіації у вигляді головного експонату експозиції - танку Т - 34 - 85. Панцирника до Полтави доправили зі складів Рівного та відреставрували. Також на експозиційних майданчиках під відкритим небом відвідувачі мають можливість побачити різноманітне зенітно - артилерійське озброєння, як часів Другої світової війни, так і повоєнних років. З нових  військових експонатів вперше представлені кабелеукладчик та тягач, що використовувався для аварійного буксирування літаків дальньої авіації. 

Віктор Дейнега, завідувач філією Національного військово - історичного музею України - Музею важкої бомбардувальної авіації  

- Вони видаються нам з військових складів, ті, які не використовуються, приводяться до музейного стану і ставляться на облік в музейному фонді України.

Взагалі в Полтавській філії Національного військово - історичного музею України - Музеї важкої бомбардувальної авіації нараховується понад 20 тисяч різноманітних експонатів. І щороку основний фонд музею поповнюється - говорить Віктор Дейнега.

Віктор Дейнега, завідувач філією Національного військово - історичного музею України - Музею важкої бомбардувальної авіації  

- Цього року ми привезли і поповнили експозицію чотирьма літаками. Плануємо взагалі цього року ще сім літаків привезти і до п'яти одиниць бронетехніки.

Чи не найбільше цікавилися численні відвідувачі, особливо діти зразками радянської та німецької зброї часів Другої світової війни.

Леонід Бондар, працівник Національного військово - історичного музею України

- Це зброя зроблена для музею, вона дезактивована, це фактично музейний експонат і їх можна використовувати в мирних цілях для того, щоб показувати людям або доторкнутися до історії.

Також в День Перемоги відвідувачам представили два відреставрованих бюсти військових - нашого земляка, генерал - лейтенанта, першого і єдиного народного комісара оборони УРСР Василя Герасименка та двічі Героя Радянського Союзу, маршала Кирила Москаленка. Його ім'я носило колишнє Полтавське вище військове командне училище зв'язку.  

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію