Сьогодні — п'ята річниця арешту Сенцова

10 травня 5 років тому в Сімферополі арештували кінорежисера і письменника Олега Сенцова.

Увесь цей час на підтримку українського режисера відбуваються численні акції та лунають вимоги від відомих діячів культури звільнити Олега. Щоб нагадати про затримання українських політв’язнів, активісти сьогодні проведуть низку акцій на підтримку бранців Кремля, повідомляє UATV.

Зазначимо, в Полтаві неодноразово проводили акції на підримку кінорежисера. Що спільного між Кадетським корпусом та Олегом Сенцовим, можна переглянути за посиланням.

Український режисер Олег Сенцов, якого заарештували п'ять років тому, під час останньої зустрічі зі своїми адвокатами в колонії не скаржився на самопочуття та умови ув'язнення. Про це розповіла його адвокат Ольга Дінзе, яка відвідувала його у колонії в російському місті Лабитнангі на Ямалі на початку березня у коментарі DW.

"Половину дня усі в'язні займаються стройовою підготовкою - це вимога режиму. Олег марширує трохи менше за інших - йому дозволяють більше часу витрачати на прогулянки та заняття спортом через реабілітацію після голодування", - зазначила адвокат.

За її словами, після реабілітації Олег повернувся до творчості, працює над сценаріями.

"На жаль, адміністрація колонії не дозволяє йому користуватися медіапрогравачем, тому він не в змозі дивитись ті роботи, які йому присилають колеги", - розповіла Дінзе.

Вона додала, наступний візит адвокатів до ув'язненого українського режисера запланований на кінець травня.

Як повідомляв Укрінформ, українського кінорежисера, сценариста та письменника Олега Сенцов затримали в Криму в травні 2014 року. Його було засуджено в Росії до 20 років ув'язнення за обвинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації в Лабитнангі.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політв'язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі протягом 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію