Родина Кириченок - берегиня карлівського народу

Підприємець, генеральний  директор та засновник СТОВ «Світоч», заслужений працівник сільського господарства та меценат Василь Кириченко прагне відродити свій край. Більше 20 років тому Василь разом дружиною Тетяною «з колін почали підіймати» сільський колгосп, тим самим з часом створивши робочі місця. Була, на вже сучасному підприємстві, наша журналістка Марина Покшіна.

Так виглядає територія сільськогосподарського підприємства у Максимівці Карлівського району СТОВ «Світоч». Понад 20 років тут вирощують зернові, олійні культури і цукрові буряки. Ця організація давно відома в Україні, як одна з провідних підприємств, що займається збалансованим виробництвом сільськогосподарської продукції. Директор підприємства - карлівчанин Василь Кириченко. Чоловік ділиться: на початку 2000-х, коли його обрали головою колгоспу, організація мала багатомільйонні борги. 

Василь Кириченко, генеральний директор СТОВ «Світоч»

- Ми, створивши це підприємство, отримали 1,5 млн борг від одного господарства. Через рік ми приєднали до себе ще один колгосп ім. Островського, перший був імені Ватутіна і отримали ще 1 млн 800 тис. гривень боргу. Такі борги на той час були дуже величезними.

Поступово, крок за кроком, виплативши борги, Василь Кириченко з кожним роком збільшував кількість робочих місць. А це - одне з полів, такий вигляд воно має зараз, його засівають новітнім елітним сортом німецького зерна. Він відрізняється від інших високою зимостійкістю, дуже пластичний до строків сівби та добре себе почуває після попередника. За словами Василя Кириченка, головна його перевага - високий коефіцієнт кущення, посухостійкість, відмінна витривалість до вилягання та проростання насіння у колосі. Тому, головним показником діяльності підприємства СТОВ «Світоч» є не площа землі в обробітку, а ефективність її використання. Адже сьогодні мало хто думає та дбає про забезпечення родючості ґрунту, гарантування продовольчої безпеки держави, збереження села та примноження добробуту і статків звичайних людей. 

Василь Кириченко, генеральний директор СТОВ «Світоч»

Наше підприємство являється одним із кращих на теренах Карлівського району і йдемо разом з іншими підприємствами «нога в ногу», широко і, високо піднявши голову, через те, що ми своєю працею, своїми,так сказати, можливостями працюємо на нашій українській землі і пишаємося тим, що ми працюємо на ній.

Чимало землекористувачів, особливо великих, на перше місце ставляють лише прибутки. Села, де господарюють такі діячі, пустіють, закриваються ферми, тракторні бригади, автогаражі, зернотоки. За ними зникають робочі місця і, як наслідок, дитсадки і школи. У Максимівці ж навпаки. Все це намагаються зберегти і примножити. Так, у 2013 році працівники головного Управління пенсійного фонду в Полтавській області вручили подяку Василю Кириченку керівнику СТОВ «Світоч» за плідну співпрацю з Полтавським пенсійним фондом України щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення, найвищі соціальні внески підприємства та активну громадську і підтримку реалізації соціальних програм.

Василь Кириченко, генеральний директор СТОВ «Світоч»

- Працюємо з величезними, так би мовити, достатками і урожаями, зберігаємо нашу землю, доводиться за неї боротися, так би мовити, з іншими інфраструктурами, і те, що відбувається у нас зараз в Україні.

Побудували свинарники, закупили свиней. Їх на сьогодні близько 350. Доглядають за ними і ветлікарі, годують їх екологічно-чистими продуктами. Та, за словами Василя Кириченка, вирощують тварин не на продаж, а для себе та робітників підприємства. А це - коні. Їх родина Кириченків купила не так давно. Вони, говорить підприємець, знімають втому та піднімають настрій. Їх тримають не для м'яса. У цей нелегкий для країни час зі щирим серцем сім´я Кириченків щедро допомагає звичайним людям не лише Карлівського району, а й тим, хто приїхав з тимчасово окупованих територій. Родина Кириченок побудувала невеликі гуртожитки та заселили туди переселенців, надала їм роботу. Їх та інших працівників безкоштовно годують обідами. Так виглядає кухня підприємства. Тут готують два повари. Кожного дня меню різноманітне і завжди збалансоване, а головне - тільки з натуральних продуктів. Робітники ж підприємства діляться: за всю історію не пам'ятають такого уважного, справедливого, чесного і щедрого керівника. Говорять: Василь із дружиною Тетяною стали для них по-справжньому рідними людьми. 

Василь Кириченко, генеральний директор СТОВ «Світоч»

- Прийшлося нам докласти зусиль, змінити структуру господарства, зробити все, щоб могло бути на користь і господарству, і людям.

На цих полях посівна цього року відбулася двадцять перший раз. Плани на майбутнє у родини маштабні. Головне, говорить Василь Кириченко, щоб був мир у нашій країні, а люди не бідували. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію