Символ Днів пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом - червоні маки

Концерт, присвячений Дню пам’яті та примирення, провели вчора на площі перед драматичним театром імені Гоголя. Нагадаємо, 8 травня - день, коли Збройні сили Нацистської Німеччини у 1945 році підписали  «Акт про беззастережну капітуляцію». Акт передали Антигітлерівській коаліції, воєнно-політичному  угрупуванню держав, що у Другій Світовій війні  воювали проти нацистів. День пам’яті та примирення відзначають в Україні з 2015 року, згідно з Указом Президента.

На театральній площі інсталяція «# Пам’ять». Літери увінчані символікою Днів пам’яті та примирення та перемоги над нацизмом - червоними маками. Згідно з баченням Українського інституту національної пам’яті, суцвіття маку нагадують кривавий слід від кулі, і водночас - продовження життя. 

На сцені колективи міського Будинку культури, зокрема, духовий оркестр «Полтава», заслужений ансамбль пісні і танцю України «Лтава», багато молодіжних колективів. Аби створити відповідний настрій, донести і смуток, і повагу, і надію, артисти готувалиcь два з половиною місяці. 

Лариса Кречко, начальниця управління культури Полтавської міської ради

- Донести ми хочемо, що просто треба пам’ятати ті події. Пам’ять – вона продовжує, скажімо так, і життя тих людей, яких уже немає з нами. 

Лариса Семеняга, директорка Полтавського міського Будинку культури

- Ми гарно знаємо, що культура  - це «політика без кордонів». І ми сьогодні знову ж таки хочемо навіть сказати нашим політикам «Пам’ятайте про те, що народ України прагне миру.  І ви повинні працювати саме в цьому напрямку». 

На концерті чимало молоді. Костянтин Калюжний вважає -  День пам’яті й примирення покликаний мотивувати молоде покоління зрозуміти - мир та людське життя - надкоштовні цінності. 

Костянтин Калюжний, полтавець

- Для мене, перш за все, це згадка про те, що, незважаючи на те, яка б політична обстановка не складалась, якби жахливо все не було, варто пам’ятати, що всі ми люди, і які б не були життєві перипетії, варто такими ж людьми і залишатись.

Пані  Валентина завжди відвідує урочисті заходи до 8-го та 9-го травня.  Про Другу світову жінка знає чимало, і  з перших вуст - від батька. 

Валентина Черкун, полтавка

- У мене тато пройшов всю війну, має багато нагород, і дев’яте травня – це свято, яке ми «всотали» у себе із дитинства. Ветерани постійно збирались у нас вдома.  Дев’яте, доки ми живі, лишається святом, бо в пам’яті у нас ще все це залишилось. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію