А у Києві - перекриті вулиці, сотні правоохоронців та посилені заходи безпеки

До святкування Дня Перемоги тут готувалися заздалегідь. Урочистості провели в парку Слави. Зокрема, церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата. А перед цим вулицями Києва пройшла акція «Безсмертного полку». Про це та інше дивіться у сюжеті нашого кореспондента з Києва.

З 5 години ранку на вулицях біля Парку Вічної Слави обмежили рух усіх видів транспорту. Тут поруч станції метро «Арсенальна» чергує велика кількість силовиків. Саме звідси має стартувати хода «Безсмертного полку». Ближче до 9 збираються перші її учасники. У руках тримають фото своїх родичів, які брали участь у бойових діях під час Другої світової. Про більшість сьогодні говорять уже в минулому часі. Наголошують цією акцією вшановують пам'ять про них.  

Алла Філіпова, учасниця акції «Безсмертного полку»

- Це – мій батько, кавалер 9 бойових орденів. Воював на Північно-Кавказькому фронті, першому Білоруському та першому Українському. Це в мене, як знак памяті про батька та всіх загиблих під час війни. Всіх живих. За те, що вони дали життя нашому поколінню. Я хочу сказати словами поета Воронова, який загинув під час війни: «Ця пам'ять наша совість, вона, як сила нам потрібна».

Ірина Мартиненко, учасниця акції «Безсмертного полку»

- Це двоє моїх дідів. Це Шляхов Сергій Іванович. Помер. Воював під Курськом. А цей – мій дід воював під Сталінградом. Одразу після інституту він став на захист своєї країни. Безмежна вдячність їм за те, що відстояли моє право жити.

Окрім учасників акції «Безсмертного полку» тут зібралося багато охочих долучитися до святкового маршу. Кияни, гості міста, діти та дорослі. В руках квіти. Під звуки оркестру рухаються до парку Слави. Тут проходить покладання квітів до могили Невідомого солдата. Незважаючи на великий натовп та штовханину, охочих схилити голову перед монументом та покласти квіти - багато. 

Серед присутніх тут офіцер Леонід Радіонов. Прийшов на церемонію з дружиною. Розповів: в його родині шестеро чоловіків загинули у боях під час Другої світової. В тому числі й батько. Маючи чин військового, говорить: сьогоднішнє свято має бути. Але причина його святкування не має повторитися.

Леонід Радіонов, киянин

- Нехай це свято буде завжди, але не повторюється. Нехай воно буде одне на всі наступні покоління.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію