8 травня в Україні відзначають День пам'яті та скорботи

З цієї нагоди у Полтавській області пройшли мітинги-реквієми. Люди вшанували пам'ять загиблих ветеранів Другої світової війни та АТО. Детальніше, з області, Юлія Хаврель. 

У Кобеляках біля Алеї слави вишикувались люди. У рядах учасники АТО, волонтери та небайдужі громадяни. Ветеранів же Другої світової у цих рядах вже, нажаль, немає. 

Таміла Шевченко, голова Кобеляцької РДА 

- Їх в районі залишилось 32. За станом здоров'я, ми їх маємо можливість тільки відвідати дома і згадується подумки ніби-то вчора сивочолі ветерани були разом з нами. 

Друга світова війна не оминула жодну українську родину. Ветерани АТО розповідають: після фронтових історій своїх прадідів, навіть уявити не могли, що їм доведеться також взяти у руки зброю і боронити нашу державу від російської агресії. 

Петро Андрушко, ветеран АТО 

- Я ніколи не думав. В мене цивільна професія. Я інженер-будівельник. Найбільш мирна професія, яка є у нас на світі. Я служив строкову службу, ще при Радянському союзі і коли я звільнився з радянської армії, я ніколи в житті не думав, що мені колись доведеться знову одягнути форму. 

Кобеляцька земля була окупована німецькими загарбниками протягом двох років.  Війна завдала кобеляччанам чималих збитків.

 Володимир Кішінський, голова Кобеляцької районної ради 

- 14 тисяч наших земляків було призвано в армію. Кожен другий з них поліг на аренах війни, а кожен другий, хто залишився з них живим, повернувся додому інвалідом. 

На заході були присутні і почесні гості. А саме, голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, голова Кобеляцької райради Володимир Кішінський та народний депутат України Артем Вітко. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Я хотів би подякувати людям, які дали нам цей мир у далекі 40-ві роки. Я хотів би подякувати всім, і тим солдатам, які у 40-их роках працювали задля перемоги, і тим, хто зараз працює. 

Завершився мітинг-реквієм у Кобеляках урочистим покладанням квітів. 

Далі нардеп Артем Вітко поїхав у Нові Санжари. Там він також поклав квіти до Монумента слави та зустрівся зі своїми побратимами.

Олександр Чубаров, ветеран АТО 

- У мене діди, що один, що другий також є учасниками Великої Вітчизняної війни. Я вважаю, що не треба забувати тих, хто захищав мир на цій землі. У який спосіб це б не було. Головне, що вони тоді робили одну спільну справу. 

Не обійшлося в цей день і без обговорення проблем. АТОвці звернулись до нардепа з проханням допомоги їм у виділенні земельної ділянки у центрі селища. Там вони хочуть встановити пам'ятник загиблим на Донбасі.  

Артем Вітко, народний депутат України 

- Я приїхав на запрошення моїх друзів, ветеранів, які служили та боронять нашу рідну Україну від ворога, який сьогодні, нажаль, хоче дестабілізувати ситуацію в Україні, хоче захопити її військовим шляхом. Приїхав підтримати щодо розміщення пам'ятника саме загиблим героям з Нових Санжар. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію