За місяць роботи Полтавський рибпатруль викрив 339 порушень природоохоронного законодавства

За квітень працівники Полтавського рибоохоронного патруля викрили 102 грубих порушення правил рибальства. Також вилучили 5342 кг водних біоресурсів та 176 одиниць заборонених знарядь лову. 

У період з 1 по 30 квітня інспектори Полтавського рибоохоронного патруля під час проведення рибоохоронних заходів викрили 339 порушень природоохоронного законодавства. З яких 102 — за ч. 4 ст. 85 КУпАП, грубі порушення правил рибальства. Також склали 154 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП, порушення правил рибальства та 12 — за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, незаконне придбання чи збут водних біоресурсів. Крім цього, оформили 71 акт виявлення та вилучення майна, власників яких не встановили.

За підсумками рибоохоронної роботи квітня, на порушників наклали 53 451 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 843 28 грн. У ході проведених рейдів інспектори вилучили 5 342 кг водних біоресурсів, з яких 4 261 кг — за актами безгосподарського майна. Також конфіскували 176 одиниць заборонених знарядь лову та ще 298 одиниць — за актами безхазяйного майна. Затримали десять транспортних засобів.

До судів направили 90 справ для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності. Ще 25 протоколів направлено судами для відкриття кримінальних проваджень за ст. 249 ККУ — незаконне зайняття рибним промислом.

— З квітня на водоймах Полтавської області розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Ми всі розуміємо, наскільки це для них відповідальний момент. Нерест основних промислових видів риб набув затяжного характеру у зв’язку з пониженням температури повітря. Так, щука і жерех віднерестилися стовідсотково. Нерест окуня на стадії завершення. Окрім того, на відшнурованих мілководних ділянках Кременчуцького та Кам’янського водосховищ зафіксований нерест карася сріблястого. А ось у таких риб, як сом, лин, плоскирка, краснопірка, лящ та судак масовий нерест зазвичай відбувається в кінці травня до початку червня, коли температура води сягне 18-20 градусів, — прокоментував головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Держрибагентства у Полтавській Юрій Ярцев.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію