Мешканці села Василівка Полтавського району перекрили трасу Київ-Харків

На такий мітинг вони вийшли через те, що їм тепер немає де пасти корів. Рух транспорту був призупинений в обидві сторони. Пропускали тільки машини з дітьми. Деталі – у наступному сюжеті.

Півтори години мешканці села Василівка Полтавського району ходили по пішохідному переході, у такий спосіб перекривши рух транспорту на трасі Київ-Харків. Їхня головна вимога – повернути луки, на яких вони випасали поголів'я. 

Віра Богданець, мітингувальниця 

- Нам треби жить. У нас багатодітна сім'я. 13 дітей. Мать-героїня. Вони з коров виживають. Ні в нього роботи немає, ні в неї. Яка в селі в нас робота? Ніякої. Вони виживають з отих коров. 

На мітинг прийшов і голова Коломацької об'єднаної громади, до складу якої входить село Василівка. Він пояснює: пасовища перейшли в приватні руки фермера. Сільська рада на це своєї згоди не давала. 

Євген Почечун, голова Коломацької ОТГ

- Проблема в тому, що Василівка вже не перший рік потерпає від того, що землі сіножаті і пасовища в них знаходяться за межами населеного пункту. Відповідно до чинного законодавства, розпорядником цих земель є Держгеокадастр у Полтавській області.

Зараз триває судовий процес щодо скасування права власності. Фермер, у свою чергу, стверджує: все робив у рамках Закону. Ця земля дісталася йому у спадок.

Михайло Плахтій, фермер

- Це земля сестри та батька. Як розпайовували, їх вичеркнули зі списків, а я відсудив тоді її через суди.

За словами ж селян, це тільки перший мирний мітинг. Зупинятись вони не збираються. 

- Ми підемо, навіть до того, що поїдемо до Верховної Ради.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію