Сьомого травня в Україні відзначають День радіо

Це свято є професійним для зв’язківців, радіоаматорів та радіожурналістів. Адже саме цього дня 1895-го року фізик Олександр Попов презентував перед науковою спільнотою свій винахід - радіоприймач. Про «магію присутності» та інші особливості роботи на радіо наші журналісти поговорили із полтавською ведучою, "радійницею" Оленою Никифоренко.

Вона вважає радіо найоперативнішим засобом передачі інформації. Вірить - його слухатимуть завжди. Вважає імпровізацію тим, що відрізняє хорошого ведучого від посереднього.

В 97-му друзі запитали Олену: «А чого ти не працюєш на радіо»? Це надихнуло журналістку прийти на «Вашу хвилю». Їй сказали - потрібні ідеї. Перша програма називалась «Відверто». Олена вела її у парі із психологом. Це були прямі ефіри.

Олена Никифоренко, журналістка, радіоведуча

- Це було дуже смішно, я роздрукувала все, що повинна була говорити, і навіть ті відповіді, які могли не пролунати, але я вже була готова відтворити їх і потім коментувати. Дуже хвилювалась, що ніхто не буде слухати радіо, ніхто не буде коментувати, і я буду монологом  спілкуватись сама з собою.

Потім «запустили» ток-шоу «Темна ніч», тревел-програму «Світ на долоні». Чимало було й проектів на телебаченні. Сьогодні Олена веде дві передачі на радіо: «Арт-майстерня», куди запрошує на бесіди творчих людей, а також «Музичний екіпаж», де наживо грають полтавські музиканти.

Олена Никифоренко, журналістка, радіоведуча

- У нас є на радіо такий секрет – якщо людина взагалі погано розмовляє, не є супер-спікером, треба підготувати 48 запитань. І тоді, відповідаючи навіть «так» чи «ні» на 48 запитань, можна протриматись 20 хвилин так точно.

Каже - у нас, радійників, єдина зброя - голос. І інколи головне, не що сказати, а як сказати. Тут знадобився досвід занять у театрі-студії «Гротеск».

Олена Никифоренко, журналістка, радіоведуча

- Але я вважаю, що головне навіть не тембр. Головне – інтонація. Людей переконує не слово. Людей переконують виключно інтонації. Можна сказати будь-якими способами і методами одну і ту ж фразу «я тебе кохаю» (говорить тричі різними інтонаціями), а написати можна тільки однаково.

«Не місце прикрашає людину, а людина місце. Я можу створити виставу будь-де», говорить Олена. Своїх слухачів в обличчя не знає, а от її - впізнають усюди.

Олена Никифоренко, журналістка, радіоведуча

- Був один такий випадок, багато років тому. Коли ще працювала активно служба довідки, 109. Мені потрібно було дізнатись номер телефону міський. Я телефоную, вітаюсь, запитую. Вони кажуть «Зараз, Лєночка, ми вам підкажемо». Я зашарілась, кажу – звідки Ви мене знаєте? А вони мені відповідають: «А як же, ми ж радіо слухаємо».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію