Як зробити шашлик не тільки смачним, але і корисним

Вживання шашлику в правильних пропорціях може бути корисно.

Вся справа в тому, що організм при помірному прийомі цього продукту отримує додаткову користь натуральних антиоксидантів. До такого висновку прийшли канадські вчені. Дослідники з університету Західного Онтаріо провели молекулярний аналіз маринадів.

У результаті виявилося, що маринади, що містять спеції, трави, часник, мед, червоний перець, лимонний сік і рослинні олії, збагачують м’ясо сполуками, здатними боротися з розвитком клітинних мутацій і покращувати стан серцево-судинної системи. Варто відзначити, що навіть обсмажування на грилі не здатне повністю знищити ці корисні антиоксидантні компоненти. Правда, якщо м’ясо спочатку було поганої якості, ніякої користі від нього чекати не варто.

До слова, дієтологи радять рибу – з неї може і не найкращий шашлик, зате корисний. Риба містить корисні жири і білок який легко засвоюється. Порція рибного шашлику повинна становити 250-300 грамів на людину. На другому місці м’ясо птиці і кролика (оптимальна порція 200-250 г), і тільки на третьому – яловичина (200 г) і свинина (180 г).

Ще важлива, не кількість шашлику, а його якість. Адже це і є головною проблемою. Потрібно знати кілька характеристик хорошого м’яса, щоб не нашкодити собі. Наприклад, коли у м’яса буде засмажена скоринка, це не дуже добре: вона містить канцерогенні сполуки, які сприяють утворенню ракових клітин і вільних радикалів в організмі. А вони, в свою чергу, є токсинами для нашого кишечника і печінки. Порції більшого обсягу вже будуть дуже важкі для перетравлення. Адже смажене на багатті жирне м’ясо – дуже калорійний продукт.

Слід запам’ятати, що не менш важливо, з чим саме ми їмо шашлик. Особливо алкоголь, жирні соуси, гострі закуски – все це також потрібно обмежувати, якщо ви замислюєтеся про користь шашликів і взагалі всього походу на пікнік. Хліб теж краще залишити вдома. Найкраще доповнити смажене м’ясо свіжими овочами та зеленню. Причому, чим їх більше, тим краще.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію