Три нові книжкові видання

Їх представив публіці мистецтвознавець Віталій Ханко. Дослідженню історії культури та мистецтвознавству він присвятив усе життя, тому поділитися із прийдешніми поколіннями йому дійсно є чим. 

У залі Краєзнавчого музею зібралися мистецтвознавці, історики та поціновувачі культури. Цього дня Віталій Ханко презентує відразу три книжкові видання. Перше - «Портрети українських кобзарів» Опанаса Сластіона. 

Віталій Ханко, мистецтвознавець 

- Над цією портретною галереєю Опанас Сластіон працював 52 роки. За цей період він створив отакі портрети. Оце титул, а оце сам Сластіон, намальований його другом - Мартиновичем. А із цього малюнка Сластіон потім зробив і карину, яка наразі знаходиться в Ульянівську.

У виданні - ціла портретна галерея.

- Від 1875 року. Тут погрудні портрети, а тут на повний зріст. Надзвичайно чудовий оцей портрет Кобзарика з Лохвиці. А квінтесенція оцих усіх портретів - є оцей портрет Самійла Яшного,  мальований на початку 20 століття у Миргороді.

У бібліографічному покажчику зібрані історичні дані про відомі культурні постаті з 1971 року. А це понад 4,5 тисячі статей. У цей же час вийшла і перша наукова праця мистецтвознавця Віталія Ханка у Варшаві.  Крім цього має не одне сучасне видання мистецтвознавчого спрямування. Серед них і енциклопедія мистецтва Полтавщини 2014-2015 років.

Віталій Ханко, мистецтвознавець 

- Подібного видання в інших обласних центрах ніхто ще не зробив. Праці передує мій історичний нарис на 50 сторінок. Розвиток мистецтва Полтавщини від часів пізнього палеоліту і до сьогоднішнього дня.

Любов до академічної мистецтвознавчої науки у Віталія Ханка зародилася у 17-річному віці. 

Віталій Ханко, мистецтвознавець 

- І оце все життя я працюю на мистецтовзнавчій ниві. Я член 3 спілок, лауреат однієї премії, лауреат іншої, але для мене найголовніше, що я творю для свого народу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію