Церква та спортсмени об'єдналися

Вони стали оранізаторами благодійного Мстиславського марафону в Полтаві. Гроші збирали на відбудову будинку-музею Патріарха Мстислава. До забігу долучилося близько ста п’ятдесяти учасників. Зібрали майже 12 тисяч гривень.

Будівля напівзруйнована, але має історичну цінність. Це батьківський будинок-музей Патріарха Мстислава. Саме в ньому народився 1898-го року священнослужитель Степан Скрипник. В одній частині будинку у 90-х роках влаштували народний музей, в іншій – до останнього часу жили люди. Наразі на відновлення пам'ятки необхідні кошти. 

протоієрей Олександр Горай, голова відділу зв'язків із громадськістю та ЗМІ Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ

- Патріарх Мстислав відомий на весь світ. Церковний та культурний діяч. Його знають практично скрізь. Він міг об'єднати діаспору у всьому світі. Тому просто соромно не тільки полтавцям, а й усій Україні, що така особистість, а родинний будинок його зберігся на даний момент і знаходиться в такому жахливому стані.

Збирати фінанси планують під час благодійного Мстиславівського марафону. 9-та ранку. У Корпусному парку розпочалася реєстрація учасників. За участь вони платять 100 гривень. Ці гроші спрямують на відбудову будинку-музею Патріарха Мстислава, що у Полтаві. 

протоієрей Олександр Горай, голова відділу зв'язків із громадськістю та ЗМІ Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ

- Зараз декілька груп архітекторів займається розробкою ескізних проектів для того, щоб визначили модель та форму, як саме ми будемо реконструювати цю будівлю. І мета - це відбудувати її для того, щоб відвідувати відвідувачам.

Мстиславівський марафон організувала Харківсько-Полтавська єпархія Православної церкви України та обласна федерація кіокушин карате.

Дмитро Іщенко, інструктор Полтавської обласної федерації кіокушин карате

- Моїх підопічних близько 15. Я думаю, що нас чоловік 5-10, каратистів. Зараз ми покажемо невеличкий показовий виступ, показове тренування, невеличке.

Учасники стартують о 10-ій годині. Дистанції долають різні: 400 метрів - діти, один та п’ять кілометрів - дорослі.

До забігу долучилося близько 150 учасників. Кошти, які зібрали - витратять на реконструкцію будівлі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію