Українцям нагадали про заборону "прапора Перемоги" та георгіївських стрічок

Український інститут національної пам'яті нагадує, що символом відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні є стилізоване зображення "Мак пам’яті" та гасло "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо".

Про це йдеться на сторінці УІНП у Facebook.

"Наголошуємо на важливості неухильного дотримання норм Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" та неприпустимості використання комуністичної символіки під виглядом "прапора Перемоги" та георгіївських стрічок", - зазначається в дописі.

Також нагадується, що згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, стаття 173-3, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією стрічки або предметів, що містять її зображення.

Червоний мак уперше використали в Україні на заходах, приурочених до 69-ї річниці завершення Другої світової війни, у 2014 році. Ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором логотипу став харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне втілення-алюзія, з одного боку червоного маку, з іншого – кривавого сліду від кулі, передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих – головне, що є у війні. Біля символу логотип містить гасло "Ніколи знову", тому що сьогодні найголовніше - не допустити повторення жахів війни.

Мак також використовують як символ пам'яті про полеглих у війнах у країнах Європи, Канаді, США, Австралії та Новій Зеландії.

Що заплановано в Полтаві до 74-річниці перемоги, можна переглянути за посиланням.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію