Тільки розпочали, і одразу закінчили

Засідання 25-ї сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання цього разу проходило в Миргороді. Проте до розгляду питань депутати так і не дійшли. Що стало причиною цього та що ж не поділили обранці, знає Ірина Щербак.

Балаган, абсурд та неконтрольовані учасники. Такою видалась 25-а сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. До початку засідання почала виступати громадськість. Вина вимагала змінити перспективний план формування територій громад області.

Альона Черняк та Олена Вишник, представниці села Остап'є

- Громада – проти приєднання до Решетилівки, громада – за приєднання до Білоцерківської ОТГ. Проте в плані вказано, що до Решетилівки. Тому громада приїхала, аби довести свої інтереси і довести це депутатам.

Натомість голова обласної ради Олександр Біленький зазначає, це політичний хід окремих депутатів, пов'язаних з останніми подіями. Зокрема, мова йде про конфлікт з членами бюджетної комісії, які тимчасово відсторонили головуючого Миколу Бондаря від своїх обов’язків. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Та процедура, якою оперують зараз депутати обласної ради, члени бюджетної комісії, там 8 прізвищ, вона є незаконною. Не можна відсторонити ні тимчасова, ні надовго, який призначається сесійно. Його можна призначити сесійно і зняти сесійно. Я пропонував винести питання це на порядок денний, депутати не захотіли.

Депутати займають свої місця в залі. Натомість 8 обранців, які входять до бюджетної комісії, перекривають президію і починають висловлювати своє невдоволення роботою обласної ради та її голови.

Віталій Бабак, депутат Полтавської обласної ради 

- Комісія викрила і оприлюднила масштабні фінансові зловживання з боку керівництва обласної ради і підконтрольних йому комунальних підприємств, які фінансуються з обласного бюджету. Сьогодні пан Біленький керується виключно страхом викриття, а не відповідальністю перед законом, депутатами та суспільством.

Далі депутати зачитують, що ж вимагають від обласної ради. 

Ірина Степаненко, депутат Полтавської обласної ради

- Від обласної ради, державної адміністрації чекаємо проектів рішень рад, які закріплять на рівні області принципи пропорційності видатків для всіх районів. Ми проти розбудови одних за рахунок занепаду інших. Вимагаємо від обласної ради, державної адміністрації термінового звернення до Кабінету міністрів України з клопотанням повернути перспективний план формування територій громад області на доопрацювання.

Депутати продовжують стояти на своєму місці. Не дивлячись на це, сеію відкривають. Гімн України обранці виконують a cappella.

Вже за декілька хвилин ситуація в залі стає неконтрольованою. Олександр Біленький оголошує перерву.

- Перерва до тих пір, поки не буде порядок в сесійній залі.

І навіть після короткого відпочинку ситуація не змінилась. Це не влаштувало інших депутатів, котрі спостерігали за цим.

Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради

- Ви кричите Іван Іванович: голосуємо чи не голосуємо. Я голосую за те, щоб дати людям слово. А потім далі будемо везти і розбиратись, будемо кожне рішення роздивлятись.

Депутати прийняли рішення надати слово громаді. По черзі представники різних населених пунктів розповідали про свої невдоволення щодо перспективного плану. Паралельно, голова обласної робить зауваження щодо поведінки під час засідання. 

Шум і вигуки не закінчуються. В Олександра Біленького вривається терпець. Він бере мікрофон, виходить в зал до депутатів і виголошує емоційну промову. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- 84 депутати, 83 з якими завжди приємно працювати. Тому що вони завжди підтримають одне одного. І я буду так робити весь той період, поки наша каденція буде працювати. Я всім дякую за Вашу позицію, за те, що ви сьогодні приїхали. Я закриваю цю сесію, я не хочу балагану. В нас Полтавська обласна рада – єдина, яка працює злагоджено, і ця злагодженість буде в подальшому залежити від нас з вами. Всім дякую.

Своїм спітчем він закриває засідання 25-ї сесії.

Ірина Щербак,журналіст

- Не дивлячись, що відбувалось в залі засідань, депутатів обласної ради зустрів оркестр.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію