У Новосанжарській ОТГ заслухали звіт голови за 2018 р.

Інна Коба представила результати своєї роботи та вислухала критичні зауваження односельчан.

27 квітня у переддень Великодня новосанжарці зібралися у колишньому будинку піонерів. Не дивлячись на те, що ледь не половину присутніх складали лояльні працівники виконкому та комунальних служб, багато новосанжарців прийшли на зустріч, щоб нарешті вирішити накипілі проблеми.

Інна Коба, голова Новосанжарської ОТГ 

- Цей рік у Новосанжарській селищній раді був насичений. Були перемоги та невдачі. Але найголовнішою цінністю є люди нашої громади, їх підтримка і непохитна віра в те, що всі складнощі буде подолано.

Проте самої віри виявилось недостатньо. Через майже 2 години зачитування статистичної інформації із ліричними відступами представники громади дочекалися свого права на виступи і питання. 

- Восени біля восьмого магазину проводився ремонт доріг. Зараз я проїжджаю...4 сірникових коробочки висота отієї ями.

- На території селища заклади, податки платимо, але фінансування нуль.

- Ми ставимо питання про зменшення показника заліза, бо всі раковини, унітази, пральні машини мають наліт ржавчини, яку просто вимити неможливо. 

Одним з найбільш гострих питань для обговорення стало питання якості питної води.

- Не можна вживати таку воду.

- Написано у Вас, що не можна вживати?

- Не відповідає нормам.

- Не відповідає нормам, бо є відхилення від норми. Але це вода питна по всіх висновках.

Голова Новосанжарської ОТГ Інна Коба явно не готова була до будь-якої критики на свою адресу. 

Інна Коба, голова Новосанжарської ОТГ

- Ми всі разом живемо в одному селі, в одному селищі і всі разом повинні допомагати, а не штурляти один одного, не зводити, не розказувати, не розпускати брехні ні в Інтернеті, ні в газетах, ніде. А дійсно боротись за справедливість, а я, як селищний голова, завжди буду стояти на стороні людей.

Розмова на підвищених тонах та питання без відповіді викликали у селян жваві обговорення і після закінчення заходу.

Пані Зінаїда стверджує, що у бюджеті ОТГ на 2019 р. місця для дитячої музичної школи не знайшлося. У липні 2018 р., коли складали бюджетний запит, то від селищної ради отримали листа про гарантію забезпечення потреб музшколи у розмірі 900 тис грн. Під цей об’єм коштів було підігнано контингент учнів і навантаження вчителів та була затверджена тарифікація на рік. Проте кошти так і не були виділені.

Зінаїда Киричок, завідувач сектору культури і туризму Новосанжарської РДА

- І у нас на сьогоднішній день дуже велика проблема виникає з тим, що вчителі з 1 червня йтимуть у відпустку, а коштів на виплату навіть заробітної плати на травень місяць і, не говорячи вже про відпускні, їх немає.

Прийшла на звіт Інни Коби і директор багатостраждальної музичної школи Ірина Сергеєва, щоб нарешті домогтися вирішення долі закладу.

Ірина Сергеєва, директор Новосанжарської дитячої музичної школи

- 19 грудня ми дізналися, що нам поставили нулі, тобто взагалі в бюджет селища не вписані були ні музична школа, ні інші заклади культури. Фінанси всі на «ісході». Я для себе визнала – якщо не знайдеться якийсь благодійник, який витягне отак з карману мільйон, тому що ви сьогодні чули, що Голова пообіцяла, що додасть 400 тисяч на наше утримання, а потреба – 1 мільйон 400 тисяч. Ну зараз настав просто критичний момент. Все! На травень грошей немає, відпускні немає чим платити. Про новий навчальний рік взагалі я не думаю.

Про те, що звіт не ніс у собі жодного конструктиву заявив громадський діяч, адвокат та народний депутат України І скликання Іван Макар, який також був присутній на звіті голови новосанжарської ОТГ.

Іван Макар, адвокат, народний депутат ВРУ І скликання

- Селищний голова півтори години і їй замало було. Пусті цифри. Що це означає? Бажання заговорити проблему, бажання забрати час, щоб люди дійсно не мали можливості довідатися, що реально твориться в громаді.

Те, що більшість представників громади вийшли після звіту ОТГ незадоволеними підтвердив і ветеран педагогічної праці Генадій Романець.

Генадій Романець, ветеран педагогічної праці

- Прожив довге життя, багато доводилось бачити. Але такої зневаги від керівництва селищної ради, яке спостерігається нині, доводилось бачити нечасто, або й зовсім не бачити. У чому воно проявилось? Саме узяти організацію звіту селищного голови. Обрали день зовсім непридатний для цього – коли люди готуються до Великодня, коли люди готуються до відзначення свята. Друге – місце проведення. Як сесії, так і звіти проводять, щоб люди не мали змоги прийти, щоб люди не мали змогу сісти і т.д. І от ця зневага йде від голови. Чому не об’єднуються інші керівники селищних рад, сільських рад, інші громади до Нових Санжар? Мені здається, уся причина у нинішньому керівництві селищної ради.

Безперечно, всі проблеми неможливо вирішити одночасно. Але місцева влада має показати, що вона усвідомлює ці проблеми і рухається в напрямку їх вирішення. Поки такого враження не склалося.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію