Штучні квіти: бути чи не бути?

Полтавка Ольга Макеєва подала петицію про заборону продажу та розміщення на кладовищах пластикових вінків та квітів. Мета – привернення уваги полтавців до вирішення цієї проблеми. На сьогодні петиція зібрала половину від необіхдної кількості голосів.

Щороку напередодні поминальних днів люди скуповують штучні, пластикові вироби. Проте не кожен знає, а можливо – просто не замислюється, що такі атрибути шкодять екології. Альтернативою можуть стати живі квіти, свічки тощо. 

У Полтаві планують заборонити використання пластику на кладовищах.  Адже для померлих найбільш доречним є молитва та живі квіти - символ вічного життя.

Ольга Макеєва, керівник екологічного напрямку ГО «Нова Полтава»

- При спаленні пластику, особливо невідомого походження, як оці квіти, виділяється майже вся таблиця Менделєєва. Тобто, це і діоксини, й оксиди сірки. І ті речовини, ми їх називаємо канцерогени, які провокують онкохвороби.

Полімерні матеріали на основі різних пластмас - довговічні в плані експлуатації. А ті, що вийшли з користування, погано розкладаються й забруднюють навколишнє середовище. Спалювати квіти також не рекомендується, оскільки до складу штучного матеріалу можуть входити шкідливі барвники, які будуть забруднювати повітря.  

Рамаз Заркуа, директор кладовища с.Розсошенці Полтавської області

- Зараз почали більше приносити живих квітів. Люди самі розуміють, що краще приносити живі. Саджають на могилках живі квіти. За останні роки стало менше пластику. Зразу скажу, що усвідомлення людей стало  більшим.

Заборонили продавати пластикові вироби у таких містах України: на Умані, на Тернопільщині, на Черкащині, у Львові та в с. Петрівка-Роменська (Гадяцький район). В Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій областях священики закликали вірян не нести штучних квітів та вінків на кладовища. А от Хмельницька влада не забороняє, а рекомендує фізичним та юридичним особам не продавати пластикову продукцію (штучні квіти, вінки тощо).

Віра Кальник, дружина А. Кукоби

- Безумовно, що квіти повинні бути живими. Безумовно, що пластикові квіти забруднюють нашу екологію. Нехай це невеличкий, але це живий букет на поминальний день. Це те, що радуватиме і ваших тих, кого немає з вами. Й потім буде радувати вас, що ви живете на чистій планеті.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію