Скільки коштує «безкоштовне» лікування у Полтаві

Мова – про міську дитячу лікарню, що на Леваді. Там лежала у відділенні раннього дитинства жінка з сином. Полтавка скаржиться: ані ліків, які начеб-то є в закладі, ані належного харчування вони не отримали. Обставини ситуації, яка склалася у дитячому відділенні, з'ясовувала Марина Покшіна.

Марина Черняєва у дитяче відділення Полтавської міської лікарні потрапляє з малечею не вперше. Кожного разу, говорить жінка, у неї були якісь претензії. Утім, цього разу, ділиться полтавка, претензій не перерахувати. Потрапили з дитиною у відділення раннього дитинства і ще в приймальному жінку розчарувала робота персоналу. Медики не одягають маски і не наполягають, щоб це робили інші. Коробка з ними лежить поряд. Діти одне на одного кашляють. Та це не головна претензія. У першу чергу жінку обурило харчування. Так виглядає обід. Для мами борщ для дитини манна каша, зварена на воді, два кусочки хліба та компот.

Марина Черняєва, полтавка

- Я якось знайшла в інтернеті «норми харчування» для дітей та для мам годуючих-негодуючих, там звісно і м'ясо, і яйця, і йогурти, і соки. У нас в меню суп, борщ, хліб, каша без нічого. Інколи раз на тиждень був один раз бурячок, один раз морква. Тобто, навіть овочей теж не має цього. Фруктів взагалі, взагалі ніяк.

Щодо ліків, також із списку державних закупівель, дитина Марини Черняєвої отримала лише шприци. І ті, з «боєм», пояснює полтавка.

Марина Черняєва, полтавка

- Я наполягла, щоб використовувати шприци, які є в державній закупівлі. Я їх не купую, але інші мами увечері та вранці підходиш до маніпуляційної на уколи усі мами стоять зі своїми шприцами.

Незадовго до цього разу жінка також лікувала старшу дитину в цьому закладі. Тоді, говорить, відповідь про наявність медикаментів державних закупівель, її вразила.

Марина Черняєва, полтавка

- Відповідь отримувала таку, що воно в нас є, але не для вас, якщо дітки з інтернату, або хтось вночі поступив, аптеки зачинені, нема змоги, лише в цьому випадку ми даємо.

За поясненнями ми звернулися у Міністерство охорони здоров'я. Тут нам пояснили: відмовити жінці права не мали ні в якому випадку.

Олександр Ябчанка, речник Міністерства охорони здоров'я

- Є наказ Міністерства охорони здоров'я, який зобов'язує заклади оприлюднювати залишки препаратів. Якщо цей препарат є в наявності та пацієнт потрапив у лікарню. Йому потрібно для лікування саме цей препарат, тоді він забезпечується цим препаратом в лікарні і крапка.

Щодо харчування, то дійсно, меню не відповідає нормам. На сайті, ГРАФІКА у наказі Міністерства є в денному меню і м'ясо, і яйця, і фрукти, і овочі, риба, молоко і сир. КІН КРАФІКА Чому немає цього у Полтавській міській дитячій лікарні в Управлінні охорони здоров'я нам коментувати відмовилися, мовляв, це – недоречно. В Міністерстві ж, переконують: це питання потрібно вирішувати на місцевому рівні. Адвокати вважають, що органи місцевого самоврядування часто нахабно зловживають своїми повноваженнями.

Христина Захарова, адвокат

- Якщо ви вважаєте, що ваші права порушені, у даній конкретній ситуації, ви маєте право реалізовувати самозахист цих прав шляхом, у першу чергу, реагування та скарг, ви можете поскаржитися на місці головному лікареві або будь-якій особі, яка на цей момент виконує його обов'язки. Також ви можете звернутися, зараз є гаряча лінія як при Управлінні охорони здоров'я в обласній адміністрації, так і, безпосередньо, на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я.

Доки ми знімали сюжет Марині Черняєвій подзвонили з Управління охорони здоров'я та запропонували вирішити ситуацію «по тихому». Жінка зустрілася з чиновниками та написала заяву, в якій зазначила, що хоче дізнатися, хто складає меню та головне – в списку доступних у відділенні ліків була вказана наявність Нефтриаксону, але мені виділили тільки один флакон, після чого, сказали, що закінчився і виділяють тільки дітям з інтернатів та за наполяганням батьків. На той час дітей з інтернатів не було.

Марина Черняєва, полтавка

- Навіть якщо сказати, цього буде мало, це треба сказати і ще досить активно свою точку зору відстоювати.

Відповісти на це у міській раді обіцяють протягом двох тижнів. Якою буде їхня відповідь, Марина Черняєва розповість нам.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію