У Лубнах діє інформаційно-пошукова система для ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Аналогів такого електронного каталогу немає в інших музеях України. До електронної книги увійшли імена більше п’яти тисяч ліквідаторів. Робота з її поповнення постійно триває.

Двері Лубенської міської громадської організації інвалідів "Ветерани Чорнобиля" за адресою просп. Володимирський, 12, відкриті завжди. І не тільки в період відзначення чергової річниці чорнобильської трагедії. Тут проводять екскурсії музейною кімнатою.

Чільне місце там посідає Книга Пам’яті. Вона є не лише в паперовому вигляді, де представлена Полтавська область, а й в електронному. Для відвідувачів та ліквідаторів тут діє інформаційно-пошукова система "Книга пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС", аналогів якої немає у музеях України, пише газета "Лубенщина".

З 1997 року ця система працює на базі Національного музею "Чорнобиль", а віднедавна діє і в Лубнах.

Поіменна "Книга Пам’яті" доступна кожному відвідувачу музею та відповідного сайту. Перегортаючи її сторінки, можна відшукати імена своїх батьків та дідів, братів та сестер. Дізнатися, що робили вони у небезпечній зоні, в яких подіях брали участь, яку дозу радіації отримали. Та як держава оцінила їхній вклад у перемогу над радіацією і як склалася їхня подальша доля. До електронної книги увійшли імена більше п’яти тисяч ліквідаторів. Робота з її поповнення постійно триває.

"Знайти того чи іншого ліквідатора (не переселенця, не постраждалого) можна лише в тому випадку, якщо ним особисто, або довіреними особами було заповнено спеціальну анкету, – розповів голова правління Лубенської міської ГОІ "Ветерани Чорнобиля" Віктор Собко. – Дані цієї анкети, а також фотокартки та архівна довідка, які подаються до Національного музею "Чорнобиль" детально перевіряють і лише після цього вносять до бази даних. Тільки тоді можна відшукати своїх рідних у цій пошуковій системі. Тож ми запрошуємо до співпраці не лише ліквідаторів з Лубен та Лубенського району, а й Хоролу, Гребінки, Миргорода".

В організації сподіваються, що так вдасться увіковічити імена героїв-ліквідаторів, а нащадкам назавжди залишити пам'ять про їхній подвиг. Інформаційно-пошукова система "Книга пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" знаходиться за адресою www.memory.chornobylmuseum.kiev.ua.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію