Чи будуть відповідати газові служби за порушення постанови Кабміну?

Чи будуть відповідати ПАТ «ПОЛТАВАГАЗ» та ТОВ «ПОЛТАВАГАЗ ЗБУТ» за порушення постанови Кабінету Міністрів України «Про заборону відключення об’єктів соціальної інфраструктури в опалювальний період» та яка позиція обласної влади з приводу законодавчої ініціативи народного депутата Артема Вітка щодо націоналізації газового монополіста (яку вже підтримало 22 тисячі громадян) говорили на Постійній комісії з питань ЖКГ, енергозбереження та будівництва при Полтавській обласній раді.

Спочатку самі члени комісії не могли розібратись, чому присвячено засідання. На комісії представником народного депутата Артема Вітка були озвучені факти протизаконної діяльності ПАТ «ПОЛТАВАГАЗ» та ТОВ «ПОЛТАВАГАЗ ЗБУТ» по відключенню взимку об’єктів соціальної інфраструктури від мереж газопостачання в опалювальний період. Зокрема, у Машівці, Кошманівці та Терешківській ОТГ були відключені від опалення соціальні об’єкти.

Наталя Маракуша, депутат Полтавської обласної ради 

– Давайте ми розглянемо основні питання комісії.

– Це основне питання.

– Ну, Ігор, я не бачу смислу.

– Воно стоїть в порядку денному.

Представник народного депутата Артема Вітка все ж таки наполягав, щоб члени комісії його вислухали і виступили в підтримку ініціативи про націоналізацію, яку підписали більше 22 тисяч мешканців Полтавщини рішенням обласної ради на наступній сесії.

Олександр Безпалий, представник народного депутата України Артема Вітка

– Ці дії є абсолютно протиправними  «Полтавагазу» та «Полтавагаз Збуту». У зв’язку з чим внесений законопроект про націоналізацію цих об’єктів.

– До чого?

– Націоналізації.

– Яка націоналізація? 21 століття на дворі.

– Уже зараз зібрано більше 22 тисяч підписів. У зв’язку з чим я прошу Вас внести на розгляд сесії позицію щодо підтримки обласною радою націоналізації цих двох об’єктів «Полтавагаз» та ТОВ «Полтавагаз Збут».

Обласні депутати до останнього не хотіли розглядати основне питання засідання комісії по суті.

Наталія Маракуша, депутат Полтавської обласної ради

- Ми, як депутати Полтавської облради, не маємо права втручатись у господарську діяльність іншого суб’єкта господарювання, що не є підпорядкований Полтавській облараді. А ви з «Полтавагаз» розбирайтесь якось самі, без Полтавської облради.

Свою позицію також озвучив і представник газового монополіста.

Олександр Чухрай, перший заступник голови правління ПАТ «Полтавагаз»

- Можна я скажу для картинки? ПАТ «Полтавагаз» працювала, працює і буде працювати в рамках чинного Законодавства. І задача «Полтавагазу» – проводити безперебійний безаварійний розподіл природного газу, а при необхідності – проводити відключення.

У підсумку постійна комісія проголосувала за прийняття інформації до відома. За роз’ясненням ситуації ми звернулись до політичного експерта Олексія Станчевського.

Олексій Станчевський, експерт

- Подібна позиція не викликає жодного здивування. Як завжди вислухали, прийняли до відома, але при цьому нічого робитися не буде. І, звичайно, страждають пересічні громадяни, яким відключають тепло, яким піднімають тарифи, які через це страждають, а чому ради не приймають ніяких рішень і місцеві адміністрації, тому що вони просто просякнуті агентами впливу від енергетичних монополістів, які контролюють ринок енергоносіїв на Полтавщині і отримують надприбутки та стають олігархами за рахунок людських коштів.

Не дивлячись на те, що Комісія прийняла інформацію до відома, а «Полтавагаз» та «Полтавагаз Збут» продовжують відключати соціальні об’єкти від опалення в обхід чинного законодавства та конституційних прав громадян, залишаються і питання без відповідей: де були обласні депутати, коли простим громадянам відключали опалення і найголовніше – на кого ж працюють представники місцевої влади – на представників громади чи на олігархів?

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію