Обережно – кліщі!

Небезпечні вони як для людей, так і для їхніх чотирилапих улюбленців. Кліщі можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Як убезпечити від їх укусу своїх чотирилапих, знає Анна Ружін.

З квітня по жовтень - період найбільшої активності кліщів. Від їх укусу, на жаль, не застрахований ніхто. Окрім людей, у зоні ризику - собаки.

Лабрадор Челсі дуже полюбляє прогулянки зі своєю господаркою. Але для тварини кліщі не страшні, адже її господарка Людмила подбала про захист домашнього улюбленця. 

Людмила Хоменко, власниця собаки, зооволонтер 

- Мої собаки з ранньої весни вже оброблені препаратами від кліщів. Адже лікування тварини є досить дорогим. І не завжди є успішним, адже якщо невчасно розпочати лікування, а симптоми проявляються дуже швидко, коли зараження відбулося і не завжди можна врятувати собаку. А медикаментозно це дуже погано впливає на здоров'я самої собаки. 

Якщо вчасно не помітити ці симптоми, не виключені і летальні випадки. Іноді доходить і до переливання крові. Але донора, який буде підходити, не завжди вдається швидко знайти.

Юрій Лихошвай, головний лікар клініки «Vet Comfort»

- Кліщі є переносниками такого небезпечного захворювання собак, як периплазмоз або бебізіоз. Захворювання викликають кровопаразитарні найпростіші, які руйнують еритроцити крові, що призводить до загибелі тварини. Для того, щоб захистити своїх улюбленців від даної проблеми, треба обов'язково обробляти тварин репілентами або іншими засобами захисту тварин.

Для бабезіозу характерний важкий перебіг, який супроводжується значним підвищенням температури тіла тварини, посиленням спраги, пожовтінням видимих слизових оболонок. 

Власникам, які помітили у своїх домашніх улюбленців кліщів, ветеринари радять якомога швидше звертатися до фахівців. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію