У розпалі – дія міської програма боротьби з амброзією

Нині – період цвітіння цієї небезпечної для алергетиків рослини. Доки одні займаються її знищенням, інші, навпаки, розводять на своїй території цілі клумби.

Амброзійне поле у півгектара на своїй території виростила одна з приватних фірм міста. Хоча воно і знаходиться у ніби-то нежитловому районі – по вулиці Маршала Бірюзова за комбікормовим заводом – її насіння все-одно переноситься на кілометри. Тим паче, саме зараз – пора цвітіння амброзії. Згідно із законом про благоустрій, навіть приватні власники повинні підтримувати порядок на відстані п'яти метрів від об'єкта власності, не говорячи вже про саму територію.

До тих, хто не бажає коритися закону, інспекція по контролю за благоустроєм міста має право застосовувати адміністративні стягнення, це – штраф у розмірі від 17 до п'ятдесят однієї гривні. Штрафами, особливо, якщо їх збільшити, говорить начальник інспекції Юрій Стрюк, залякати можна. Але сподіваються на свідомість самих громадян, особливо враховуючи той факт, що рослина небезпечна і для їх здоров'я.

Представник власника пояснила, що територія, на якій росте амброзія, зараз в оренді, але пообіцяла членам комісії, що рослину буде знищено найближчим часом.

Наразі по місту триває 3-ій етап боротьби із амброзією. Кількість же алергиків, які потерпають від рослини, теж невпинно росте.

Стрічка новин