Надихун, мікробот, чакалка, шпалерон

Цих та інших неймовірних персонажів та оповідки про їх пригоди «привезли» із собою до Полтави київські дитячі письменники Іван Андрусяк та Олег Чаклун. Організувати зустріч маленьких читачів та літераторів - ініціатива українського видавництва «Фонтан казок», яке єдине в державі співпрацює виключно із сучасними вітчизняними письменниками.

В обласній бібліотеці для юнацтва іменя Олеся Гончара - ґвалт, веселощі та роздача автографів. Зустріч із казкарями - ініціатива молодого видавництва «Фонтан казок». Його головний редактор Іван Андрусяк почав писати для своїх трьох дітей. А донька Стефа навіть стала героїнею декількох історій. Вікова аудиторія, за словами автора, - від «малявки-шмакодявки» до поважних підлітків. Каже, це виключно художня література, яка захоплює, а не займається моралізуванням.

Іван Андрусяк, дитячий письменник, головний редактор видавництва «Фонтан казок»

- Підручники, енциклопедії, «non/fiction», це все те, що розвиває мозок. Але людина, в якої добре розвинутий мозок, але немає нічого на місці серця, – це велика падлюка. А що у нас розвиває ось тут? (показує на серце) Тільки мистецтво.

А Олег Чаклун вважає - в Україні мало письменників, які лише пишуть, адже це – неприбутково. Є письменники-видавці, письменники-бібліотекарі, але все ж він - письменник-письменник. Дві книги Чаклуна, «Піраміда Синтії» та «Монстри, що живуть у шафах», потрапили у фінал премії «Книга року BBС».

Олег Чаклун, дитячий письменник

- Я вирішив, що дітям не вистачає гарної доброї книжки, і ці книжки має хтось створювати. До мене приходять діти і кажуть: давай нову історію.  Треба писати, якщо вимагають читачі. 

У книгах обох літераторів немає виключно добрих та злих персонажів. І у  кожному сучасна українська дитина може впізнати себе. В тому - їх привабливість, вважають казкарі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію