У Полтаві діє виставка старовинних підвісок-табличок до ікон

Кожний примірник колекції є рідкісною пам’яткою.

У Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського триває унікальна виставка церковних старожитностей. На 3-му поверсі у залі № 9 виставили вотивні підвіски-таблички до ікон.

Виставку цієї колекції культової металопластики відкрили напередодні Великодня. Кожний примірник є рідкісною сакральною пам’яткою історії, релігії та культури нашої країни, йдеться на сайті музею.

У музеї пояснили, що слово "вотум" походить від латинського "votives", що означає "присвячений богам". А "votum", у свою чергу, означає "обітниця", "бажання".

Сучасна музейна колекція вотумів нараховує понад 300 одиниць, датованих ХІХ – початком ХХ століть. Це зібрання здебільшого сформовано вотивними підвісками з міста Прилуки та села Срібне Прилуцького повіту Полтавської губернії (зараз це Чернігівська область).

Вотивні предмети приносили в дарунок божеству за обітницею, заради зцілення або виконання будь-якого бажання. Звичай приношення вотивних дарів – пом’якшена форма жертвопринесення. Своїм корінням він сягає прадавніх часів, коли людська свідомість була пов’язана з магічними уявленнями, а потім з язичницькими віруваннями.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію