Субсидію автоматично призначать тим, хто немає боргів за комуналку

У травні автоматично перепризначать субсидію тим, хто не має заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Повторно із заявою та декларацією про доходи потрібно звернутися тим, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї, йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з документами необхідно буде звернутися сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на тих осіб, хто фактично проживає в помешканні, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Тим, у кого будуть борги, запропонують перейти на безготівкові субсиді. Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто спожитих у березні. 

Наголошується, що борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні. Також не братимутьдо уваги донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період - 2019-2020 рр. - у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року. Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки - 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії.

Нагадаємо, з 1 травня за прострочення оплати комуналки нараховуватимуть пеню.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію