Сьогодні вступають в дію штрафи за використання символіки Нацполіції

Сьогодні вступають в дію штрафи за використання символіки Нацполіції

Адмінвідповідальність за порушення закону стартує від 17 тисяч гривень.  

Відсьогодні, 2 травня, вступили в дію штрафи за несанкціоноване використання назви та символіки Національної поліції. З цього дня вважається незаконним використання фізичними та юридичними особами ознак приналежності до Нацполіції, а також написи "Національна поліція" і похідних або перекладу на англійську мову, а символіку поліції може використовувати тільки відповідний правоохоронний орган. В іншому випадку порушники будуть оштрафовані.

Відповідний закон № 2584-VIII "ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання найменування та ознак приналежності до Національної поліції України" частково набув чинності 2 листопада, а введення штрафів відклали на шість місяців.

Згідно з законом, ознаки приналежності до поліції - це символіка поліції, уніформа поліцейських, спеціальні звання, відомчі відзнаки, спеціальний жетон і службове посвідчення поліцейського.

За незаконне використання фізичною особою ознак приналежності до Нацполіції передбачена адмінвідповідальність від 17 до 34 тисяч гривень.

Незаконне використання ознак приналежності до Нацполіції органами державної влади, місцевого самоврядування, юрособами, ФОП - штраф від 34 до 51 тисяч гривень. За ті ж дії, вчинені повторно протягом року, фізичних осіб покарають штрафом від 51 до 68 тис. грн, а ФОП і на посадових осіб - від 68 до 85 тис. грн.

Стрічка новин