Зелений тариф для українців: як вплинуть зміни до закону

Заробіток українців на альтернативній енергії хочуть обмежити. Кілька днів тому Рада ухвалила правки до закону. Там зазначено, що для отримання зеленого тарифу, сонячні панелі мають бути встановлені на даху або фасаді будинку, а не на землі.

Зелений тариф – це коли держава купує в людини надлишок альтернативної електроенергії за вигідною ціною – нині це втричі більше від реальної вартості струму.

На даху місця вистачить на якихось кіловат 10, тож на продаж мало що лишиться. А відтак і охочих інвестувати в зелену генерацію суттєво поменшає. До того ж, зелений тариф уже з наступного року почне знижуватися, повідомляють Факти.

Основне завдання домашніх станцій – якраз і забезпечити власні потреби. А спецтарифами нерідко зловживають, пояснили у Міністерстві енергетики, яке й ініціювало буремну правку. Експерти погоджуються, що під дрібні СЕС нерідко справді маскуються комерційні проекти. Так дешевше і швидше. Нині майже 8 тис. родин мають удома сонячні панелі.

На кінцеву вартість світла зелена генерація впливає. Бо дорожча альтернативна електроенергія і дешевша традиційна перемішуються в умовному спільному казані. Виходить середня ціна. Проте частка домашніх станцій у цій структурі мізерна порівняно з промисловими. Тож суттєво на тарифі для звичайних споживачів не позначиться.

Нагадаємо, полтавець Віталій Майборода використовує альтернативні джерела енергії – сонце та вітер. Цього вистачає для забезпечення двоповерхової будівлі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію