У ЦВК оголосили остаточні результати виборів 2019

Відомо, що за Зеленського віддали свої голоси 13 мільйонів 541 тисяча 528 виборців. За Порошенка проголосували 4 мільйона 522 тисячі 450 українців. Ще 2.31% виборчих бюлетенів ЦВК визнала недійсними. Під час оголошення результатів на засіданні ЦВК була наша кореспондентка.

Засідання Центральної Виборчої Комісії розпочалося о 12 годині. У складі – 15 осіб на чолі з головуючою Тетяною Сліпачук. Остання наголосила на тому, що один член комісії відсутній з поважних причин.Також вона повідомила про присутність у залі представників кандидатів на пост Президента та спостерігачів від міжнародних організацій, після чого попросила проголосувати за проект порядку денного. Після одноголосного рішення комісії перейшли до розгляду.

Тетяна Сліпачук, голова ЦВК

- Спочатку члени комісії, відповідальні за забезпечення та здійснення повноважень комісій по відповідних регіонах України та закордонному виборчому округу, оголосять результати про підсумки голосування 21 квітня 2019 року.

Члени комісії прозвітували про результати опрацьованих протоколів окремо по регіонах. В Полтавській області з 6 окружних виборчих комісій до ЦВК надійшли всі шість протоколів. Про результати підсумків голосування доповіла член комісії Анна Басалаєва.

Анна Басалаєва, член ЦВК

- За відомості протоколів встановлено: кількість виборців на виборчих дільницях територіальних виборчих округів 862 тис. 298. Кількість виборців, які взяли участь у голосуванні, – 544 тис. 94. Кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата на пост Президента, за Зеленського Володимира – 446 тис. 812, за Петра Порошенка – 86 тис. 397.

На прес-конференції заявили: опрацьована вся інформація з виборчих округів. Зокрема, по всій Україні лідирував Володимир Зеленський, тільки у Львові більшість підтримала Петра Порошенка. Після засідання відбулася коротка перерва, під час якої всі протоколи були внесені до Єдиного офіційного протоколу ЦВК, відповідно до якого і оголосили результати.

Тетяна Сліпачук, голова ЦВК

- За підсумками повторного голосування обраним Президентом України став Зеленський Володимир Олександрович, який одержав голосів більше, ніж кандидат, поданий на пост Президента, Петро Порошенко.

Протокол ЦВК про результати голосування сформували у двох примірниках, після чого його підписали члени комісії. За законом перший примірник мають підписати кандидати та їхні представники. Останні залишили свої підписи під час засідання. Згідно з чинним Законодавством, після оголошення офіційних результатів ЦВК не пізніше, ніж через 30 днів, повинна відбутися інавгурація новообраного Президента. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію