Увага та підтримка – найпростіші речі, яких потребують переселенці

Одна з таких сімей проживає в Полтаві. Це родина Валентини Березняк. Вона разом з онуками винаймає помешкання. Коштів на все, говорить, не вистачає. Щоб підтримати родину, у Полтаві за ініціативи Лілії Довганюк, керівниці народного художнього колективу фольклорно-стилізованого танцю «Плай» Полтавського ОЦЕВУМ, планують провести благодійний концерт. Всі кошти передадуть пані Валентині.

Це кадри з Дебальцевого. 2014 рік. Стрілянина, вибухи мін та розвалені будівлі. Люди були змушені тікати з окупованої території зі своїми родинами та дітьми, які потерпали від агресії. Саме з такого пекла втекла до Полтави Валентина Березняк разом з онуками. Минуло вже 4 роки, а в пам'яті й перед очима – й досі ті події. 

Валентина Березняк, переселенка

- Одні спогади чого варті – цей гул сгарядів, ці вогні, ці пожежі... ці розбиті будівлі. Лежали з дітьми в підвалі, так, як в могилі лежиш і чекаєш, що тебе засипе. Ні тепла, ні світла, ні води. Лежимо на підлозі, рахуєм – полетів-перелетів, недолетів, до нас не потрапив. Слава богу, обстріл закінчився.

Приїхали, в чому були. У Полтаві винаймають житло. 

Валентина Березняк, переселенка

- Приїхали, в чому стояли, то в тому нас і забрали. А потім уже ми почали митарствувати. Тут же треба оформитися, як переселенцям. Приїхали, а треба і те, і те... комісію треба проходити. А діти то зі мною, без батьків. Опікунство треба оформлювати.

За допомогою Валентина Березняк звернулася до Київської районній у м. Полтава раді. 

Сергій Синягівський, голова Київської районної у м.Полтава ради

- Ми прониклись цим питанням. Було жаль цих дітей, а тим більше у той час були внесені зміни у постанову 866, де можливо було надати статус дітей, позбавлених батьківсього піклування, чим ми і скористалися.

Родину намагаються усіляко підтримувати. Запрошують на різні заходи, а служба у справах дітей допомогла оформити документацію. 

Валентина Лифар, начальник служби у справах дітей Київської районної у м.Полтава ради  

- Альоні та Софії наданий статус дітей-сиріт. А Гена має у нас статус «позбавлений батьківського піклування». Крім того, внесені зміни в законодавство Україні, і на сьогодні діткам наданий статус в січні 2019 року дітей, які зазнали страждань від збройних конфліктів.

Малеча навчається у приватному навчально-виховному комплексі «Паросток» на кошти спонсорів. Але багато речей родина і потребує. Тут їм в цьому вирішили допомогти, зібравши кошти на благодійному концерті. 

Анатолій Лисенко, голова ОСН «Громада» при Київській районній у м.Полтава раді

- З ідеєю провести благодійний концерт звернувся керівник народного ансамблю «Плай». Концерт буде проведено 4 червня у палаці дозвілля «Листопад» під назвою «Втрачене дитинство». Всі кошти, які будуть зібрані під час цього концерту, будуть направлені на допомогу цій родині.

Сергій Синягівський, голова Київської районної у м.Полтава ради

- На сьогодні вони отримують всі види допомог, але разом із тим наше серце не залишається байдужим, оскільки Лисенко Анатолій організовує концерт, до якого будемо дотичні і ми. Щоб «Від серця до серця» передати нашу турботу, нашу схвильованість.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію