Майстер-класи з розпису писанки та тематичні фотозони

Все це було у полтавців на загальноміському святі «Великдень». Відчути себе писанкарями всім охочим допомогли студенти та викладачі ПНПУ ім. Короленка факультету технологій та дизайну.

Одним із основних символів Великодня є писанка. Процес її виготовлення давно вважається окремим напрямком мистецтва. Перший етап – підготовка яйця. Його варто помити та зробити отвори за допомогою шила.

Анна Шовкова, магістрантка факультету технології та дизайну ПНПУ ім.В.Короленка

- Потім ми підбираєм орнамент, який ми хочемо намалювати, і за допомогою олівця наносимо на яйце. І починаємо найцікавиший етап - розпис воском. Використовується звичайний бджолиний віск і ось такі писачки.

У такий писачок закладається бджолиний віск. Далі він гріється на свічці. Так писанкарка починає роботу.

Писанки – різного кольору та орнаменту. Щоб зробити їх різнобарвними, використовують барвники.

Анна Шовкова, магістрантка факультету технології та дизайну ПНПУ ім.В.Короленка

- Фарбники ми використовуємо звичайні, які ми використовуємо при фарбуванні яєць на Пасху. Зазвичай це жовтий, синій та зелений колір. При фарбуванні яєць ми спочатку кидаємо у найсвітліший колір - це в нас жовтий, тоді червоний, потім зелений чи синій. 

В кінці - варто над свічкою нагріти віск на писанці. Він розтане і зайве легко прибереться серветкою. Писанка - готова. На ній писанкарка зобразила символ - квіту - ружу.

Анна Шовкова, магістрантка факультету технології та дизайну ПНПУ ім.В.Короленка

- Він використовується в усіх українських регіонах. Він означає життя, сонце. Червоний колір - це колір життя, жовтий - сонця, голубий - колір води. Зелений - клір початку весни.  

Виконані в різноманітних техніках писанки назавжди залишиться символом радості, весни і воскресіння, як перемоги життя над смертю. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію