Благодатний вогонь на Полтавщині

Нагадаємо, це вперше в історії, коли до Єрусалиму офіційно запросили  делегації (яких було декілька) із представниками Православної Церкви України. Це пов’язано із тим, що цьогоріч українська церква отримала «томос», тобто, право на автономію. Благодатний вогонь сходить у Храмі Гробу Господнього напередодні Великодня, у так звану Велику Суботу. Докладніше про те, як розвозили вогонь по церквам Полтавщини, – далі.

Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Це останній літак із українськими делегатами, що везуть у спеціальних лампах із маслом так званий благодатний вогонь з Єрусалиму.

Православні вірять  - походження вогню надприродне. Полум’я сходить нізвідки, в каплиці гробу Господнього, яка знаходиться в храмі Воскресіння Христового. Запалений жмут свічок до кількох тисяч православних вірян різних національностей виносить Єрусалимський патріарх. Сходженню передує довга молитва.

Юрій Бублик, член делегації Православної Церкви України з Полтавщини, народний депутат

- Священик заходить до гробу Господнього, його там обшукують, щоб у нього не було ніяких там пристроїв запальних. І він виходить звідти із вогнем, потім роздає всім віруючим у храмі, це така радість, дуже гарно це все це виглядає, і потім кожен отримує багаття, вмивається ним, бо на перших порах він не пече. 

Далі - лунають вигуки «Христос Воскрес» багатьма мовами світу.  Вогонь везуть авіарейсами до Кіпру й Греції, звідти - по всьому світу. Полтавщина теж отримає благодатне полум’я. Прямуємо до Пирятинського, Оржицького, Лубенського, Хорольського, Семенівського, Решетилівського районів. Дружина священика Адріана говорить: є повір’я, якщо вогонь не зійде - це ознака кінця світу, описаного в останній книзі Біблії.

Адріана Баран, прихожанка Свято-Миколаївської церкви (с. Лазірки, Оржицький район)

- Це дуже важливо. Бо, наскільки ми знаємо, що якщо вже Благодатний вогонь не зійде, це вже дуже погано для нас. А якщо він зійшов, це дуже добре, і значить, що ми ще живемо і будемо жити довго. 

Олександр Клюшник, голова ГО «Лубенське міжнародне об’єднання ветеранів АТО», зустрічає благодатний вогонь

- Наш батюшка отець Георгій попросив доставити благодатний вогонь до нашої церкви. Для мене це свято. Це великий крок до перемоги, як у загальнодержавному, так і православному світі для України. 

Валерій Батрак, зустрічає благодатний вогонь (Пирятинський район)

- Само по собі -  це якесь чудо. 

Фінал подорожі  - Свято-Успенський кафедральний собор в Полтаві та храм у Коваліці. На годиннику - три ночі. В соборі лунають Великодні піснеспіви - служіння триває. 

Олександр Бублик, допомагав у перевезенні благодатного вогню,  Ковалівський сільський голова

- Місію виконано. Я дуже радий, що я мав таку честь – доставити благодатний вогонь. Далі – в рідне село Ковалівка, там також йде нічна служба. 

Архієпископ Федір коментує -  вогонь символізує Воскресіння Божого Сина. Сам феномен з’явився лише у дванадцятому столітті. Існують різні думки щодо надприродності походження полум’я. Проте, каже священик, для християнина важливо концентруватись на головному. 

Федір, архієпископ Полтавський та Кременчуцький Православної Церкви України

- Особисто для мене - це такий символічний вогонь, як і вогонь свічки. 

Головне, щоб наші серця палали вірою в Бога. Не формальною вірою, а справжньою вірою. Тому горіти головне вогнем цієї віри, любов'ю до Бога, своєї батьківщини, свого народу. І свою віру засвідчувати життям.))

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію