Падає дах на голову

З такою проблемою близько 8 років живе вдова ліквідатора аварії на Чорнобильській атомній електростанції Наталія Скільченко. Мешкає пенсіонерка за адресою Моргуна, 2. Фасад обсипається, дах падає. Цьому будинку близько 250 років. Жінка зверталася в усі можливі інстанції. Утім, результату немає. Чому людині, яка має першочергове право на покращення житлових умов, міська рада стільки років відмовляє, дізнавалася Марина Покшіна.

Полтавка Наталія Скільченко стала вдовою ліквідатора на Чорнобильській атомній електростанції 4 роки тому. З того часу жінка живе в будику, який «розсипається». Говорить: у приміщенні зі стелі сиплеться штукатурка, а фасад, взагалі, обпадає щодня, великими кусками. За словами полтавки, споруді близько 250 років. Чоловік, коли був живий, також «оббивав пороги» міської ради. Утім, – безрезультатно.

Наталія Скільченко, вдова ліквідатора на ЧАЕС

- Так, як і він звертався, то йому ніхто нічого, не той, не допоміг. Хоч би не капітальний, хоч би косметичний ремонт. Я, 4 роки його нема, неодноразово, уже мене у міській раді записують у чергу на прийом до чиновників. І оце ось недавно була в Чепурка. І прийшла відповідь, що нема коштів.

Відповідь такого змісту жінка отримує уже 8 років. Зверталася також, говорить жінка: і до депутатів. Ті, також не в змозі допомогти їй. А так виглядає будинок в середині. Наталія Скільченко кілька разів намагалася самотужки зробити хоч якийсь ремонт. Проте, власних коштів жінці катастрофічно не вистачає. Голова Полтавського міського громадського товариства «Чорнобиль» Микола Олексієнко говорить: ліквідатори на ЧАЕС та їх родичі мають право на першочергову можливість отримати житло. У разі, якщо це зробити неможливо, то покращити житлові умови повинна міська влада.

Микола Олексієнко, голова Полтавського міського громадського товариства «Чорнобиль»

- За Законом передбачено, що чорнобильці 1 категорії отримують житло протягом року, після того, як подадуть заяву. Для покращення житлових умов, цю жінку Наталію Семенівну поселили в будинок за адресою Моргуна, 2. Вона зверталася в комісію, перевіряли її житлово-побутові умови, бо вони нестерпними були. Взимку і влітку цвіль, стеля падає.

Ми звернулися до заступника начальника управління з питань розвитку ЖКГ Полтавської міської ради Віталія Худолія. Той, в свою чергу, пояснив: ремонтувати цей будинок збираються Утім, коли – невідомо.

Віталій Худолій, заступник начальника управління з питань розвитку ЖКГ Полтавської МР

- На даний момент якраз починають формуватися списки всіх робіт, які плануємо робити у цьому році. Дійсно, є така проблема. Досить багато об'єктів знаходиться в тому стані, що потрібно ремонтувати і справа в тому, що зараз ми формуємо такий перелік основних, які потрібно ремонтувати. Потім буде виїжджати на місце підрядна організація з тех. наглядом для того, щоб поглянути і розуміти що і як.

Адвокати переконують: пільг ліквідатори на ЧАЕС та їх сім'ї мають багато. Утім, у нашому місті відстояти їх не так просто. Аби міська рада звернула увагу на таку проблему потрібно багато часу.

Тарас Захаров, адвокат

- Перше - це те, що вони взагалі мають право на отримання житла, у разі такої необхідності, і вони мають право скористатися цим один раз за своє життя. Також мають право на поліпшення житлових умов, у разі такої необхідності, також можуть скористатися цим один раз. Але, це прописаний Закон,грубо кажучи, на центральному рівні, а виконує усі ці соціальні програми місцеве самоврядування. У нашому випадку – це Полтавська міська рада і тут починається дуже багато проблем.

Переконана у бездіяльності міської влади і Наталія Скільченко. Жінка не вірить, що за 8 років у бюджеті не знайшлося кілька тисяч гривень, аби відремонтувати хоча б фасад.

Наталія Скільченко, вдова ліквідатора на ЧАЕС

- Я ж кажу: не капітальний, хоча б косметичний. Люди їздять, тут поряд автобус їздить, мені вже незручно, знаючи, що я скільки років у цьому дворі і незручно, що не можу нічого зробить.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію