Тарифи високі – якість низька

У мешканців Нових Санжар Полтавської області замість води з кранів тече рідина бурого кольору. Іржава вода виводить з ладу побутову техніку, сантехніку та є непридатною ні для пиття, ні для господарських потреб. Та головне, маючи таку якісь води, в них вкотре підвищились тарифи. Сплачують 18 грн 50 копійок за кубометр холодної води замість 12 грн 70 копійок. Це найвища ціна з усіх ОТГ Полтавської області. Мешканці звернулися до народного депутата-захисника Артема Вітка з проханням про допомогу.

Мешканці Нових Санжар зустрічаються з народним депутатом Артемом Вітком біля Верховної Ради України. Говорять: ціль їхнього візиту – повернути якісну питну воду до своїх осель. Скаржаться: вже третій рік страждають від недбальства комунальників. Ті, вкотре піднімають ціну на воду, а з кранів, за словами людей, тече бура рідина з неприємним запахом.

- Приїжджали мого чоловіка батьки, жили у Нікополі, батько приїжджав, забирав баули отакі, з водою їхали, тепер воду, як відкриєш, у неї, по-перше, запах, особливо, як я раненько встаю і відкрию, набираю воду у кастрюлю і відстоюю її, лише тоді можу пити. 

Вони розповіли Артему Вітку, що через низьку якість питної води, діти та дорослі постійно хворіють. Окрім цього, іржава вода виводить з ладу побутову техніку та сантехніку. Ситуація обурила народного депутата.

Артем Вітко, народний депутат України

- Іржава вода, яку неможливо ні пити, ні готувати на ній. Від активістів ми почули, що діти хворіють від цієї води. А, ще й дізналися, що немає ліцензії на користуванням надр саме у цієї організації, яка називається «Джерело». Це дійсно кричуща ситуація.

Щоб вирішити проблему мешканців Нових Санжар, народний обранець запросив їх до спільного брифінгу в стінах Парламенту. З високої трибуни Верховної Ради жінки з Нових Санжар продемонстрували привезену воду та результат її впливу на побутову техніку. Вони звернулися до відповідних інстанцій з вимогою провести необхідні перевірки комунального підприємства «Джерело».

Світлана Самойленко, мешканка Нових Санжар

- Вже три роки, як ми не маємо якісної питної води. Це пов'язано з подачею на пряму питної води без її очищення. Всі наші звернення у державні служби та організації так чи інакше поверталися без селищної ради, яка питання по суті не вирішує. За рахунок мешканців та за рахунок комунального підприємства «Джерело» було проведено експертизу на предмет хімічного складу питної води. Висновки якої вказують на те, що питна вода не відповідає вимогам САН ПІН.

Під час брифінгу Артем Вітко підтримав новосанжарців в їх вимогах. Він подав відповідні депутатські запити та звернення до Кабінету Міністрів України, Держпродспоживслужби, Антимонопольного комітету України, Держгеонадр та Національної поліції з вимогою провести необхідні перевірки та вжити всіх можливих заходів для того, щоб якість води була приведена до норм. А вже після, керуючись темою питної води він разом з новосанжарцями відвідав  Музей Води. Для громади з Нових Санжар ця екскурсія стала символічною. Екскурсовод ознайомила з тим, як вода змінює природу, несе життя, формує планету. Розповіла про те, якою важливою є чиста питна вода для кожного людського організму. Про чисту питну воду в своїх домівках ці жінки поки тільки мріють. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію