За житлово-комунальні послуги жителі Харкова сплачують за спрощеною системою

Кожній кваритирі присвоєно індивідуальний номер, на який щомісяця надходить квитанція з розрахунками за всі отримані послуги. Із досвідом харків'ян знайомилися полтавські керівники управління житлово-комунального господарства та секретар міської ради Олександр Козуб. Говорять, таку спрощену для споживача систему оплати можна ввести і у Полтаві.

Наразі у системі Єдиного розрахункового центру «Мегабанку» нараховується близько 50 видів послуг, які надаються у Харкові. Включити до них можна будь-які послуги, навіть сплачувати за землю. Квитанція містить мінімум необхідної для платника інформації.

Правильність внесення показиків лічильників та оплати споживачами перевірятимуть інспектори раз у кілька місяців. Керівники харківського «Мегабанку» говорять, що створити систему єдиного розрахунку в Полтаві можна за три місяці.

Інформацію про сплату або несплату банки передають комунальним підприємствам, які надають ці послуги. У Харкові до такого виду розрахунків вже звикли.

У Харкові спеціально створені пункти прийому платежів, які обслуговують тільки єдині квитанції. Це значно економить час. До того ж ці види послуг надають різні банки. Стосовно перспективи розвитку єдиного розрахункового центру у Полтаві, представники влади чи не головною проблемою вважають неохоче сприйняття населенням інновацій.

Стрічка новин