У Полтавській установі виконання покарань №23 пройшла перевірка

Члени спостережної комісії бувають у цих стінах двічі на рік, а іноді й частіше. Вони інспектують умови перебування тут засуджених та ув'язнених. Сьогодні оглянули харчоблок, пекарню, кімнату відпочинку, актову залу та нові прибудови.

Спершу членам комісії показують харчоблок. У ньому зараз тривають ремонтні роботи. Утім, готують засуджені та ув'язнені тут. Хліб випікають у власній пекарні. За словами кухаря, його вага – близько 800 грамів. Далі показали котельню. Наступна локація – так званий «жіночий дворик». Він слугує для прогулянок. Останній нещодавно капітально відремонтували. Далі перевіряючих ведуть до кімнати відпочинку. Тут є телевізори, шахи, шахмати та тенісний стіл. Далі – вхід у молитовну кімнату. Серед членів комісії – і представник пілотного проекту “FREE ZONE”. Він не так давно стартував у Полтаві, а його представники переконують: він позитивно впливає на долю засуджених.

Ігор Прищепа, член комісії, представник “FREE ZONE” 

- Ми разом з апробацією, пенітенціарною системою і службою цього закладу проводимо оцінку ризиків та потреб, складаємо план соціального супроводу, так сказати, індивідуально. Це курси життєвих навичок, коли людина звільняється, щоб вона не скоїла нових злочинів, тобто, це, як планувати бюджет, тобто, це і сімейні відносини, й інші відносини з людьми.

Спальні, зазначають перевіряючі, чисті. У кожній з них є індивідуальне ліжко та тумбочка, а ще міні-бібліотека. Секретар спостережної комісії Євгеній Батрак зазначив: зміни тут відбуваються у кращу сторону. 

Євгеній Батрак, секретар спостережної комісії ВК Київської районної у м.Полтаві ради

- Крок вперед зроблено. Значить, спостерігаємо побутові умови покращуються, хоч не так інтенсивно, але покращуються, і це радує. Кожного разу, як ми приходимо, то ми бачимо, що поступово – крок вперед. Перш за все, заміна меблів – це, я вважаю, досить правильний крок, тому що, якщо раніше ми приходили і дивилися, меблі були ще, як-то кажуть, дуже давно встановлені, років 30-40 назад, то зараз вже видно, що нові, сучасні.

У Полтавській установі виконання покарань №23 утримуються і чоловіки, і жінки. Серед останніх є одна, яка перебуває з тримісячною дитиною. Для них, за словами заступник начальника соціальної і психологічної роботи Полтавського СІЗО Сергія Пойдьома, створені усі умови, як в однокімнатній квартирі. 

Сергій Пойдьом, заступник начальника соц.роботи і психологічної роботи Полтавського СІЗО

- Постійно приділяємо належну увагу, адміністрація установи приділяє належну увагу для того, щоб здійснювати ремонтні роботи в приміщеннях, де утримуються засуджені.

Показали також їдальню, в ній є шафи для індивідуальних кухонних речей та продуктів. Їх передають сюди рідні. 

Загалом, перевірка пройшла без скарг та зауважень. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію