Понад 2 млрд грн податків – до місцевих бюджетів

Лише за минулий рік аграрні компанії та фермерські господарства сплатити до місцевих бюджетів Полтавщини понад два мільярди гривень податків. Начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області Сергій Садовий розповів про співпрацю податківців та аграріїв.

Існує думка, що більшість податків, які платять аграрні компанії та фермерські господарства, йдуть на Київ. Натомість на місцях нічого не залишається. Але у Головному управлінні ДФС у Полтавській області пояснюють, - це не відповідає дійсності.

Сергій Садовий, начальник ГУ ДФС у Полтавській області

- Проект децентралізації позитивно впливає як на розвиток країни, так і на сплату податків. Бо люди, коли побачили на місцях суми коштів, якими вони можуть розпоряджатися і покращувати соціальні програми своїх територіальних органів, — відразу вимагають від всіх суб’єктів поповнювати місцеві бюджети.

Кожна п’ята гривня у місцевих бюджетах минулого року - з податків аграрних компаній та фермерських господарств. При цьому податківці спостерігають ріст надходження по всіх провідних податках, які сплачують аграрії.

Сергій Садовий, начальник ГУ ДФС у Полтавській області

- Аграрні компанії сплачують дуже багато податків в місцеві бюджети області. За 2018 рік надходження до місцевих бюджетів області від аграрного сектору склали 20,2%. В абсолютному значенні ця сума перевищує 2 млрд. грн. Від аграрного сектору у 2018 році до місцевих бюджетів області надійшло на 250 млн грн більше, ніж за попередній рік.

Фіскальна служба області консультує і допомагає аграріям у 27 Центрах обслуговування платників. Там зосереджені всі необхідні послуги: адміністративні, консультаційні та інформаційні, реєстрація, прийом звітності, видача довідок.

Сергій Садовий, начальник ГУ ДФС у Полтавській області

- Для стимуляції розвитку сільського господарства передбачено перебування цих підприємств на спрощеній системі оподаткування сплати єдиного податку 4 групи. Вони звільняються від сплати податку на прибуток, на майно та рентної плати за спеціальне використання води.

Полтавщина - аграрно-індустріальний регіон України. Тому, за словами начальника обласної Фіскальної служби, аграріям необхідна всіляка підтримка для розвитку та стимулювання виробництва.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію