Великдень у мистецтві

В Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася тематична виставка «Великдень», приурочена до свята Христового Воскресіння. На ній представили вироби декоративно-ужиткового мистецтва.

Виставка «Великдень» – загальний підсумок роботи Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України за декілька років. Окрасою заходу визнали декоративні витинанки з паперу полтавської майстрині Наталії Сташкевич.

Наталія Сташкевич, майстер витинанки

- Спочатку розважалася, а потім почала займатися серйозно.

На виставці були представлені традиційні види народного мистецтва Полтавщини. Зокрема, одні з найдавніших - це дереворізьблення, вишивання, ткацтво, кераміка. Й більш сучасні, стилізовані роботи: бісеронанизування, витинанки тощо.

Євген Пілюгін, Заслужений майстер народної творчості України

- На цій виставці представлено понад 60 майстрів народного мистецтва нашої Полтавської області.

Решетилівка традиційно представляла свій осередок роботами вишитими, тканими, зокрема, килимами. Лубни - вишивку, полтавські та опішнянські майстри - кераміку.

Марина Кондратенко, завідуюча науково-дослідним експозиційним відділом виставкової роботи

- В кубах розміщені декоративні речі: це різноманітні розписні дошки різьбленні, вироби з дерева відомих також полтавських майстрів сім'ї Чехів. Це різьблені ікони Івана Чеха та скульптурні композиції Юрія Чеха.

Наталія займається таким видом мистецтва вдома, малює та вирізає на столі. Якщо не вистачає місця, то на підлозі. Папір використовує крафтовий та ксероксний. 

Наталія Сташкевич, майстер витинанки

- Дома займаюся. На полірованому столі. Роздвигаю, здвигаю.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію