Страсна п'ятниця: що не можна робити в цей день

Страсна п'ятниця – найсуворіший день Великої седмиці.

Християни східного обряду зустрічають Велику або Страсну п'ятницю – найсуворіший і скорботний день Страсного тижня. У цей день віруючі згадують останній день життя Ісуса, зокрема, хресні муки і смерть.

Що не можна робити в Страсну п'ятницю

У цей день прийнято тримати дуже строгий піст аж до повної відмови від їжі. Увечері ж можна з'їсти трохи хліба і випити води. Це має статися після того, як відбудеться чин виносу Плащаниці. Ткож не можна робити будь-яку роботу по дому, прибирання закінчували в Чистий четвер. Не можна також шити, вишивати, прати, колоти дрова. Забороняється і будь-яка інша робота сокирою та інвентарем з металу.

У пам'ять про муки Ісуса не можна робити ніяку роботу на землі: не можна орати, боронувати – вчиняти будь-які дії, під час яких необхідно проткнути землю залізом. Згідно з віруваннями, якщо посіяти в цей день насіння, то врожаю не буде. Під забороною знаходяться будь-які веселощі. Давня приказка говорить: "хто у Страсну п'ятницю веселиться, той весь рік буде плакати".

Що можна робити у Страсну п'ятницю

Необхідно відвідати богослужіння і помолитися. Якщо принести зі служби 12 свічок і розставити їх по дому, це принесе в дім добробут і успіх на наступний рік.

Незважаючи на те, що не можна готувати, у цей день можна пекти паски. Вважається, що здоба, приготована в Страсну п'ятницю, не пліснявіє і буде мати цілющу силу. Разом з тим, випікання пасок не повинно заважати відвідуванню служби в церкві.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію