Офіційно: терміни, коли Закон про мову вступить у силу для різних суб'єктів

Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" набирає чинності через два місяці з дня його опублікування. Однак для деяких типів суб’єктів передбачено перехідний період.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на текст закону.

Зокрема:

– з 1 січня 2030 року набирає силу положення “Мовою ЗНО та вступних випробувань є державна мова, крім ЗНО з іноземних мов”

через 30 місяців з дня набрання чинності – для друкованих засобів масової інформації загальнодержавної і регіональної сфер розповсюдження, та за 60 місяців від дня набрання чинності – для друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження

через 36 місяців з дня набрання чинності – для комп’ютерних програм, мобільних застосунків органів державної влади, органів місцевого самоврядування, зареєстрованих в Україні ЗМІ, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні. Вони повинні мати версію користувацького інтерфейсу державною мовою

через 18 місяців з дня набрання чинності – для сфери обслуговування споживачів.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна рада України проголосувала за забезпечення функціонування української мови як державної. Закон прийняли у другому читанні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію