Менше місяця до ЗНО

Випускники усієї країни наполегливо готуються до складання іспитів. Воно почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Як готується полтавська молодь та чи чекають на них якісь зміни цього року, дізнавалася Марина Покшіна.

Випускниця одинадцятої школи Валерія Миронько до зовнішнього незалежного тестування почала готуватися давно. За словами дівчини, найбільше боїться за історію України. За вивчення цього предмету вона більш серйозно взялася вже в цьому році.

Валерія Миронько, одинадцятикласниця

- Зараз, коли залишився лише місяць до ЗНО, звісно, я хвилююся, готуюся з репетиторами максимально, готуюся сама, готуюся в інтернеті, в інстаграмі, в телеграм акаунтах, дуже багато сайтів, на яких можна готуватися, у школах також трішечки готують.

Випускниця ділиться: хвилюється за всі предметі. Утім є один, за який боїться дівчина найбільше.

Валерія Миронько, одинадцятикласниця

- Не дивлячись на те, що я вчу англійську вже 7 років і досить гарно її знаю, завжди є різні там такі коварні тести, аудіювання, дуже хвилююся за це.

Виконуючий обов’язки директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко повідомив, які особливості зовнішнього незалежного оцінювання цього року. За його словами, для випускників шкіл значних змін у проведенні іспитів немає.

Валерій Бойко, в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти

- Особливості, з одного боку, є відомими з огляду на те, що практика їх проведення була започаткована Українським центром ще у минулого році, але є важлива річ, про яку наші абітурієнти дізнаються, і по відношенню до них буде застосована ця процедура вперше. Отже, перша особливість, що усі, хто здобуває повну загальну середню освіту, обов'язково складає ДПА з української мови, історії України та математики.

Валерій Бойко повідомив: саме для представників національних меншин є ряд змін. 

Валерій Бойко, в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти

- Це для осіб з освітніми потребами, мова навчання яких не належить до слов'янської групи мов, буде встановлений так званий «адаптивний поріг». Ця норма закріплена в наших нормативних документах і це закріплення стало можливим завдяки наполегливій комунікації Міністерства освіти і науки.

Це значить, що абітурієнти угорці, румуни, які здобували відповідною мовою навчання середню освіту, можуть отримати результат в 100 балів в інтервалі від 21 до 23. В додатку для сертифіката ЗНО буде зазначено поле, що застосовується адаптивний поріг. Для українських випускників такого не буде. Вони готуються і складають іспити, як завжди. Полтавка Валерія Миронько ділиться, що, на її думку, допоможе успішно скласти ЗНО.

Валерія Миронько, одинадцятикласниця

- Щоб успішно скласти ЗНО, по-перше, потрібна база знань, а по-друге, необхідно проходити тести попередніх років.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію