У Полтаві вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів на ЧАЕС

З нагоди 33-ої річниці страшної трагедії в Чорнобилі у місті пройшов мітинг-реквієм. Згадати тих, хто ціною життя захищав світ від техногенної катастрофи, сюди прийшли представники влади, студентська молодь та самі ліквідатори аварії.

Біля пам'ятника ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції вишикувались люди. Щороку тут проводять мітинг-реквієм з нагоди річниці трагедії на ЧАЕС. Серед тих, хто жодного разу його не пропустив, – ліквідатор Віктор Лебедєв. Чоловік згадує: він тільки прийшов на роботу, пропрацював там три дні, і його відправляють у відрядження в Чорнобиль. 

Віктор Лебедєв, ліквідатор аварії на ЧАЕС

- Боже мій, я тільки закінчив інститут, і вже такий великий керівник, вже дорогу буду будувати. Тільки потім, через деякий час, зрозуміли, де ця дорога і куди вона веде, і для чого вона. Ми жили у хвойному лісі та на фермі, і я зрозумів, що чогось не вистачає. Якесь таке відчуття тривожне. А потім я зрозумів, що пропав нюх. Тобто, в хвойному лісі хвоєю не пахне, навозом не пахне.

Скільки за цей час Віктор Лебедєв отримав радіації, тоді не замислювався. Говорить, у 20 років мало хто знав, що знаходиться у самому «радіаційному пеклі». Його товариш Леонід Остапенко також у 1986-ому без жодного остраху поїхав до Чорнобиля.

Леонід Остапенко, ліквідатор аварії на ЧАЕС

- 24 роки. Що я там міг думати? Я був радий, що в мене є жінка, є дитина. Десь у підсвідомості було таке, що краще загину я, ніж моя дитина. Ви пойміть правильно, у радіації ж ні кольору немає, ні запаху немає. Ти його не бачиш, воно тебе вбиває ніжно та лагідно, а бачити ти його не бачиш.

Вшанували загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання. Під час гімну ліквідаторам віддали честь салютуванням - пролунало три постріли. 

За словами студентів, цим подвигом потрібно пишатись і в жодному разі його не забувати. 

Аліна Мироненко, студентка 

- Ми повинні завжди сюди приходити, аби приділити їм хоть якусь повагу. 

Завершився мітинг-реквієм покладанням квітів до підніжжя пам'ятного знаку.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію