У київському музеї зробили великодню експозицію, присвячену Полтавщині

Представили традиції святкування Великодня давніми жителями нашого краю.

У столичному Національному музеї народної архітектури та побуту України реалізували виставковий проект "Україна великодня. Регіон "Полтавщина". У хаті із села Попівка відтворили інтер’єр, що представляє традиції святкування Великодня на Полтавщині.

Там можна побачити великодні атрибути – паски і писанки, оздоблені орнаментикою та символікою, традиційною для Полтавської області. Також представлені предмети побуту, якими в давнину користувалися полтавці на Великдень. Це і святкові рушники, і макітри, і пасківники з "пальцями", і кошики, і тарелі.

Аби поглибити знання та уявлення відвідувачів про традиції, звичаї та обряди українців, які жили колись на Полтавщині, в хаті створили відповідний інтер’єр. Зокрема, кидаються у вічі дерев’яні птахи, підвішені до сволока.

"Традиція декорування оселі перед Великоднем прикрасами у вигляді пташок пов’язана з культом предків – віруванням, що навесні на землю повертаються з Вирію-раю померлі родичі", — йдеться у повідомленні Національного музею народної архітектури та побуту України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію