Мешканці села Василівка нарешті сіли за стіл перемовин з представниками агрохолдингу

Нагадаємо, минулого четверга селяни пікетували та блокували ангар. За їх словами, тут представники агропромислового комплексу мали зберігати отрутохімікати. Тоді у ситуацію втрутився народний депутат України Артем Вітко. Після цього всі сторони домовились зустрітися вже не біля ангару, а в приміщенні сільської ради. Все для того, аби вирішити конфлікт. Як пройшло засідання, знає Юлія Хаврель.

Зустріч васильчан з представником агропромислового комплексу розпочалась із затвердження порядку денного. Перше питання –

створення ініціативної групи з вирішення нагальних питань. До її складу увійшли місцеві мешканці села Василівка, представники та юристи ГО «Народний захисник», яку очолює народний депутат України Артем Вітко, та представники агрохолдингу. 

Анатолій Таранушич, заст.ген.директора товариства агрофірми «Добробут»

- Я вважаю, що дуже правильною була ініціатива народного депутата Артема Вітка щодо створення робочої групи. Дякуючи тому, що ми, створивши цю робочу групу, ми, скажімо так, відповімо одне одному на ті питання, які виникають, і зможемо знайти компроміс.

Далі перейшли до більш нагальних питань. 

Сергій Горденко, голова ініціативної групи мешканців с.Василівка 

- Перше, найболючіше, – по хімскладу. Друге – по відновленню води у селі Василівці. Третє питання – по інтернет-вишці.

В ході роботи ініціативна група дійшла згоди з деяких питань. Представники агрохолдингу пообіцяли відновити водопостачання та дозволити селянам користуватись інтернет-вишкою. Питання ж щодо ангару, у якому агрофірма планує зберігати засоби захисту рослин, залишається відкритим. 

Анатолій Таранушич, заст.ген.директора товариства агрофірми «Добробут»

- Тоді, коли в нас будуть всі необхідні документи, будівельні норми щоб були витримані, відстань між населеним пунктом і цим складом, про який ми говоримо, і інше все те, що необхідно для того, щоб ми мали повноцінний пакет документів. Оце все ми на сьогоднішній день відпрацьовуємо. Буде це в нас, ми будемо про це інформувать.

Телефоном ми зв'язались зі ще однією стороною, нардепом Артемом Вітком. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Представники громадської організації «Народний захисник», яку я очолюю, разом з представниками громади Василівки і прилеглих сіл та агрофірми сіли нарешті за «круглий стіл» і провели переговори. Радий, що представники агрофірми «Добробут» нарешті почали чути моїх співвітчизників. З мешканцями ми взяли обіцянки про дотримання екологічних норм під час своєї діяльності, а також пообіцяли відновити водопостачання в селі Василівка. Вітаю таку взаємодію. Я завжди буду стояти за людей і контролюватиму виконання взятих на себе зобов'язань агрофірмою перед громадою. Інтереси людей для мене, в моїй діяльності – понад усе.

Наступним же кроком стане розробка та підписання меморандуму про співпрацю між громадою та агрофірмою. Гарантом же дотримання та виконання всіх положень цього меморандуму виступить народний депутат України Артем Вітко. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію