Італійці приїхали до Полтави потиснути руки чорнобильцям

Делегати із Італії прибули до Полтави потиснути руку українським ліквідаторам наслідків Чорнобильської аварії. Зустріч з іноземцями та водночас невеликий вітальний концерт для героїв-чорнобильців провели у територіальному центрі соціального обслуговування Шевченківського району.

Тюльпани, чаювання, вручення подяк, пісні від дитячих колективів. Так, спокійно і майже по-домашньому привітали шістдесятьох ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Зустріч з героями умисно запланували напередодні самого дня пам’яті Чорнобильської трагедії, адже на рівні міста й області ще буде чимало подібних заходів.

Галина Арсененко, заступниця голови Шевченківської районної у місті Полтаві ради, начальниця управління соціального захисту

- Тяжкохворих лежачих наших з району ми вже вчора, напередодні заходу, відвідали, доставили їм додому продуктові набори. Подякували їм. Головна ціль - подяка.

Головне - це подяка. «Чорнобилець», ліквідатор першої категорії  Іван Якушев завтра планує лягати у госпіталь. Після служби на зоні відчуження стан здоров’я надзвичайно погіршився. Згадує, було багато некомпетентних наказів та «дурної» роботи. Ліквідатори тоді не усвідомлювали до кінця усі наслідки фатального вибуху реактора в 1986-му році.

Іван Якушев, ліквадатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

- Усі три місяці літа ми там були. Займались дезактивацією, огороджували тридцятикілометрову зону. Прип’ять огородили повністю. Ну і виконували роботи безпосередньо на четвертому реакторі, скидали графіт.

Більше двадцяти років Полтавська область співпрацює з італійськими благодійниками Асоціації «Затока казок». Італійці забезпечують оздоровчий відпочинок для дітей чорнобильців. На березі Середземного моря, у сонячному містечку Сестрі-Леванте, що у провінції Генуя, діти цілий серпень живуть в родинах італійців, а розважальну програму, оздоровчі процедури, відвідини аквапарку - забезпечує літній табір на базі місцевої школи. Таку ініціативу підтримує фінансово мерія міста Сестрі-Леванте. 

Брауно Канепа, президент Асоціації «La Bala delle Favole»

- Ми керувались перш за все  нашим внутрішнім відчуттям – допомогти дітям ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Тому і з’явився цей соціальний проект. Італійські сім’ї вирішили зробити свій внесок та допомогти людям, які опинились жертвами трагедії. Трагедії, яка забрала людські життя та здоров’я багатьох. Тож італійці прийняли рішення допомогти дітям таких людей.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію