«Зніми навушники» та «Візьми дитину за руку»

Такі мальовані заклики можна побачити на місцевих тротуарах - перед пішохідними переходами. Саме так полтавець Віталій Явтушенко звертається до мешканців міста, аби закликати їх бути уважнішими й, можливо, навіть вберегти чиєсь життя.

Він – столяр. Майструє меблі на замовлення. А у вільний час закликає пішоходів до обережності. Дізнався про такий «арт-метод» із Фейсбуку. Адже такі застережливі написи на дорогах давно зображують у Вінниці представники комунальних служб. Ще Віталій каже: постійно бачить людей, які лековажно переходять дорогу не за правилами. 

Віталій Явтушенко, полтавець, малює попереджувальні написи для пішоходів

- Бігла молода мама з дитиною, дитина лишилась на два метри позаду неї. А вона з телефоном продовжила йти через дорогу. Це так яскраво мені запам’яталось, що я прийняв рішення, треба і в Полтаві таке. І це класне рішення насправді. 

Малює фарбою із балончика, використовує спеціальний трафарет. Фарба висихає за 15-20 хвилин.

Віталій Явтушенко, полтавець, малює попереджувальні написи для пішоходів

- Зараз в мене тільки два трафарети. «Зніми навушники» та «Візьми дитину за руку». У центрі, в Корпусному парку, перед кількома переходами, біля «Sport Life» та обласної лікарні малював.

Каже, спочатку питав поліцейських на вулиці, чи не потрібен спеціальний дозвіл для створення написів. Йому відповіл: за псування асфальту - штаф, 51-на гривня. 

Та, як дізнались ми, за статтею 139-тої Кодексу України про адміністративні порушення, заборонено наносити інформацію, окрім дорожньої розмітки, лише на проїжджій частині. Написи прямо на дорозі  можуть відволікати водіїв.

Наталія Ширіпова, прес-офіцер патрульної поліції Полтавської області

- А в даному випадку, якщо ці написи є превентивною інформацією, і вони нанесені не на самій проїжджій частині, а на узбіччі, і вони також не відволікають водіїв і водночас спонукають пішоходів до дотримання правил дорожнього руху, то в таких випадках адміністративного порушення ми не вбачаємо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію