Нардеп Артем Вітко: "Вимагаю повернення пільг та збільшення пенсій чорнобильцям"

Напередодні 33-ї річниці Чорнобильської трагедії у Києві народний депутат-захисник Артем Вітко зустрівся із ліквідаторами із Полтавщини. На брифінгу у Верховній Раді разом вони порушили питання щодо забезпечення соціальними пільгами учасників ліквідації на ЧАЕС.

Сергій Шкляр із Нових Санжар був ліквідатором наслідків Чорнобильської катастрофи. Згадує, як у 1986-му, разом із товаришами, виконував вказівки керівництва. Про те, що їхня робота може бути небезпечною тільки здогадувалися. Втім, наслідки від безпосереднього контакту з радіацією, згодом відчув на собі.

– Починаючи із 1987 року мене почала турбувати гіпертонія, – розповідає Сергій Шкляр. – Зараз також маю діабет. Отримав висновок експертної ради про те, що мої захворювання безпосередньо пов’язані з виконанням тодішніх робіт. Оформив групу по інвалідності.

Ліквідатор стверджує, що єдиною подякою від держави за втрачене здоров’я є пільги та пенсія. Але і їх щоразу доводиться відстоювати у судах. У пошуках правди чоловік, разом із іншими ліквідаторами із Полтавщини, приїхав до Верховної Ради України аби розповісти про наболіле. Позицію чорнобильців підтримав Артем Вітко.

"40 відсотків ліквідаторів аварії на ЧАЕС мають пенсію нижче 3 тисяч гривень, – наголошував народний депутат-захисник. – На лікування чорнобильців цього року із бюджету виділено тільки 3 мільйони гривень. Це по 8,5 грн на одного ліквідатора. На такі гроші можна проїхати один раз в метро чи купити валідол. Але пролікуватися – аж ніяк не вийде. Ці люди у 1986 році, не замислюючись, заплатили своїм здоров’ям, а часто і життям, аби Україна не перетворилась на радіоактивну пустелю. І як їм за це віддячили? Вимагаю повернення скасованих пільг для чорнобильців! Закликаю усіх колег-народних обранців підтримати відповідний законопроект, який зареєстровано у Верховній Раді!".

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію