Народний депутат-захисник Артем Вітко провів спільний брифінг з чорнобильцями у Верховній Раді

Напередодні 33 річниці Чорнобильської трагедії нардеп зустрівся з ліквідаторами, разом підняли питання щодо забезпечення соціальними пільгами учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Житель Нових Санжар Сергій Шкляр був ліквідатором наслідків катастрофи на ЧАЕС. Згадує, як 33 роки тому він разом з товаришами виконував вказівки керівництва. Про те, що їхня робота може бути небезпечною, тільки здогадувалися. Та вже сьогодні розуміє: наслідки від безпосереднього контакту з радіацією його не обійшли.

Сергій Шкляр, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС

- Починаючи з 87 року, мене почала турбувати гіпертонія. Зараз, на даний момент, я маю діабет. Мені надали висновок експертної ради про те, що мої захворювання якраз пов'язані з виконанням тодішніх робіт. Дали мені групу по інвалідності.

На сьогодні каже: єдина подяка від держави за втраченне здоров'я – це пільги та песія. Але й це, наголошує, треба щораз відстоювати. 

Сергій Шкляр, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС

- Пільги ті, що я повинен заробляти, в мене їх немає, тому що я не можу добитися. Якщо Полтавський окружний суд задовольнив мою заяву, то Харківський апеляційний відмовив. І я такий не один.

Напередодні 33-ї річниці катастрофи на ЧАЕС він  разом з іншими ліквідаторами Полтавщини приїхав до Верховної Ради України, аби розповісти про наболіле. Позицію чорнобильців підтримав і народний депутат України Артем Вітко. В першу чергу, нардеп наголосив на тому, що Україна в боргу перед цими людьми, тому вони заслуговують на  підтримку держави та краще життя.

Артем Вітко, народний депутат України

- Знаєте, у 86-му році вони не питали, що треба робити, аби захистити Україну. Вони пішли і зробили це. Сьогодні завдання будь-якого чиновника – зробити їхнє життя кращим. Ми сьогодні настоюємо на тому, щоб їм повернули пільги.

Артем Вітко запросив чорнобильців з Полтавщини до спільного брифінгу, аби разом з трибуни Верховної Ради звернутися до чиновників та Уряду. А саме з питанням щодо безкоштовного проїзду в транспорті, доступного лікування та збільшення пенсій. 

Артем Вітко, народний депутат України

- Я неодноразово підіймав питання про повернення пільг та збільшення пенсій для чорнобильців. Люди ризикували здоров'ям та життям. І що вони сьогодні отримали? 40 відсотків ліквідаторів отримують пенсії нижче 3000 гривень. На лікуваня у 2019 році для них виділили копійки.

Ліквідатори катастрофи на ЧАЕС приєдналися до промови Артема Вітка. Кожен зміг особисто вплинути на ситуацію. Після брифінгу поділилися: заручившись підтримкою народного депутата Артема Вітка, вірять, що ситуація покращиться. Їх буде почуто. 

Артем Вітко, народний депутат України

- У 86 році вони не питали, а йшли й боролися за наше майбутнє та за нас усіх.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію